Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta se svým podnětem nepochodila! Christov za zákrok na Michálka trestán nebude

21. listopadu 2017 14:31 - Praha

Disciplinární komise hokejové extraligy se rozhodla zastavit řízení s útočníkem Třince Vítem Christovem, po jehož zákroku nedohrál nedělní utkání 23. kola na Spartě obránce Pražanů Zbyněk Michálek.

 

Dalibor Glück, ČTK

Ke střetu obou hráčů došlo třináct vteřin před koncem druhé třetiny a Michálek zůstal po srážce s jednadvacetiletým protihráčem ležet na ledové ploše. Následně za pomoci kustoda odešel otřesený do šatny a s podezřením na lehčí otřes mozku zamířil do nemocnice.

Hlavní rozhodčí Pešina s Hribikem Christovův zákrok jako nedovolený nevyhodnotili, Vedení Sparty však zaslalo podnět disciplinární komisi, neboť mělo dojem, že Christov při vzájemném kontaktu zvedl loket, a buď jím nebo koncem hokejky zasáhl Michálka do obličeje.

Předseda disciplinárky Karel Holý ovšem zdůraznil, že ze žádného z dostupných záběrů nelze s jednoznačností prokázat, že k takovému zásahu došlo.

„K poranění hlavy, pro které Michálek utkání nedokončil, mohlo dojít až při následném pádu na ledovou plochu v důsledku zakopnutí o hráčovy brusle. Ačkoli je ze záběrů zřejmé, že Christov oddělil ruku od těla, nelze v tomto případě vyloučit, že tak učinil především v instinktivní obranné reakci před blížícím se protihráčem," uvedl Holý.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..