Rubriky:

Tipsport extraliga

Tomica si přinesl vlastní obrázky. Omlouváme se, trest rušíme, ohlásila pak disciplinárka

14. prosince 2017 15:42 - Praha

Disciplinární komise hokejové extraligy zrušila čtyřzápasový trest pro útočníka Marka Tomicu z Chomutova. Šestatřicetiletý hráč byl původně potrestán za střet s Rostislavem Maroszem z Pardubic v pátečním duelu 29. kola soutěže, dnes ale uspěl s odvoláním. "Na základě výpovědi a přezkoumání videozáznamu byl Tomicův trest zrušen," uvedl klub na svém facebookovém profilu.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Tomica se jednání disciplinární komise osobně zúčastnil a přinesl i nové záběry souboje, podle kterých soupeře nefauloval. "Z původních záběrů, které jsme měli k dispozici, vypadal atak otřesně. Z jiného úhlu ale bylo vidět, že (Tomica) situaci nezavinil. Omluvili jsme se mu a trest zrušili," řekl ČTK předseda komise Karel Holý. "Něco podobného se stane málokdy," přiznal.

Tomicův trest zrušen‼️ Střet Marka Tomici s hráčem HC Dynamo Pardubice Rostislavem Maroszem byl dnes projednáván...

Zveřejnil(a) Piráti Chomutov dne 14. prosinec 2017

Podle odůvodnění, které zveřejnil Chomutov na sociálních sítích, došlo ke zranění v důsledku toho, že Marosz nejprve svou holí zasáhl Tomicu do hlavy, načež hůl "zapružila" a udeřila do hlavy pardubického útočníka.

"Pokud by skutečně k fyzickému střetu obou hráčů došlo, byl by rozsah zranění Marosze výrazně závažnějšího charakteru. Z podstaty věci je vyloučeno, že by při jakémkoliv střetu Maroszova obličeje s Tomicovo výstrojí mohlo dojít k pouhému zlomení Maroszových zubů," citovali zástupci Chomutova z rozhodnutí komise.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..