Pardubice po třech letech vyhrály na ledě Vítkovic

OSTRAVA

Hokejisté Pardubic vyhráli v Ostravě po třech letech hlavně díky brankáři Lašákovi. Domácí střelci jej nebyli schopni překonat ani ve třech dvojnásobných přesilovkách, to hostům podobná výhoda dala náskok, který devět vteřin před koncem pojistil trefou do prázdné klece Rolínek.

První části kralovali gólmani. Lašák dvakrát vychytal nájezdy Irgla, Sýkora s Čalounem zase ztroskotali na Pincovi, který kapituloval až na začátku druhé třetiny. Během minuty se nechali vyloučit čtyři domácí hráči a Novotný v převaze pěti proti třem propasíroval puk mezi betony vítkovického gólmana.

Domácí stejnou možnost prohospodařili třikrát, Pardubice přežily dvojitá oslabení trvající 45, 88 a 46 vteřin. Skvělý Lašák zneškodnil další tutovky Šimíčka i Krenželoka, smolař Irgl se před ním objevil sám hned dvakrát, ovšem slovenský gólman jej vychytal. Vítkovický tlak nakonec zvládl a připsal si první nulu v sezóně.

Miloš Holaň, trenér Vítkovic: "Týmu nemám co vytknout. Chybělo nám možná i kousek štěstí, boj s Lašákem jsme prohráli."

Miloš Říha, trenér Pardubic: "V první části jsme propadali, pak už bránili lépe, ale měli jsme i víc útočit. Výtečný byl Lašák."

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 21. A. Novotný (M. Hlinka), 60. Rolínek (P. Sýkora). Rozhodčí: Blecha - Chytil, Čech. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:1. Diváci: 4328.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Gulaši, Jasečko, S. Hudec, Kuboš, Dresler -Irgl, Burger, Hubáček - Mikulík, Šimíček, Krenželok - Kropáč, R. Procházka, Köhler - Tomášek, Káňa, F. Seman. Trenéři: Holaň a Trličík.
Pardubice: Lašák - Havíř, Linhart, A. Novotný, Snopek, Čáslava, Koma, M. Šeda - Mrázek, Blažek, Ondřej - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolínek - Čaloun, Koukal, Kolář - Starý, Tvrdík, Andrašovský. Trenéři: Říha a Rohlík.