Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta, Brno, Kladno. A dost! Legendární hokejový kanonýr Ton ukončil kariéru

1. února 2018 19:20 - Praha

Český hokej se těší z návratu legendárního Jaromíra Jágra do extraligy, další skvělý hokejista ale ve čtvrtek ukončil kariéru. Trojnásobný nejlepší střelec hokejové extraligy Petr Ton dal v 44 letech definitivně sbohem hráčské kariéře. Naposledy nastupoval v minulé sezóně za mateřské Kladno. Majitel dvou mistrovských titulů se Spartou se chce v budoucnosti věnovat trénování.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ton zvažoval, že by ještě odešel hrát do zahraničí. "Měl jsem na výběr. Například Nice ve Francii, Alpská liga, Itálie, druhá německá liga. Nakonec zůstávám doma," řekl serveru VašeKLADNO.cz. "Nejsem na tom zdravotně tak dobře, abych s klidným svědomím podepsal kontrakt a po nějaké době oznámil, že to ze zdravotních důvodů nejde. To není seriózní. Takhle se nechovám," uvedl Ton, jehož kariéra je spojena hlavně se Spartou.

V pražském klubu působil v letech 2003 až 2014, kdy Spartu opustil jako nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec v klubové historii. Pak nastupoval necelé dvě sezóny za Kometu Brno, kde i vinou zdravotních potíží v březnu 2016 předčasně skončil. V další sezóně se snažil pomoct Kladnu k návratu do extraligy, ale marně.

O své nejbližší budoucnosti jasno nemá. "V tuhle chvíli nikde nic domluveného nemám. Chci jednou zúročit trenérské béčko, nebo můžu pracovat u mládeže a k tomu uplatnit licenci kondičního trenéra. V tomhle směru bych rád příští sezónu, třeba už od května, kdy začíná suchá příprava, působil u mladých hráčů v kladenském klubu. Nechávám všechno otevřené. Vždyť jsem teprve včera skončil s hraním," řekl Ton, který má zkušenosti také z finské ligy, kde hrál za Espoo Blues, JYP Jyväskylä a Kärpät Oulu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..