Vsetín zápas v Liberci do prodloužení nedotáhl

LIBEREC

Teprve gólem kapitána St. Procházky nedlouho před koncem udolali v neděli těžkopádně hrající Bílí Tygři houževnatého soupeře ze Vsetína. Moravský celek dlouho sahal aspoň po bodu, nakonec ale prohrál 3:4.

Liberečtí v nudné první části trestuhodně promarnili sérii přesilovek. Hostům ale dlouhá oslabení nevzala síly k aktivitě a při vlastní početní výhodě šli nečekaně do vedení zásluhou Roba. O šest minut později vyrovnal Pletka. Další chvilky patřily vsetínskému Demelovi, jenž nejprve usměrnil za Hniličkova záda Hrabalovu střelu od modré a pak skvěle zužitkoval přihrávku Bobčeka - 1:3.

Domácí si nespokojené publikum aspoň částečně udobřili dvěma trefami v poslední minutě druhé třetiny. Jiruš v přesilovce pět na tři snížil a za 18 sekund bylo po Šachlově doklepnutí znovu vyrovnáno. Vsetín pak odolával až do 54. min. Liberec se v závěru ubránil 40 sekund trvajícímu oslabení tříproti šesti při soupeřově power-play.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Jsme spokojeni jen se třemi body. Při hře jsme se trápili a bylo to vydřené vítězství."

Břetislav Kopřiva, trenér Vsetína: "Doplatili jsme na ztrátu koncentrace před závěrem druhé třetiny."

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová 4:3 (0:0, 3:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Pletka (Podkonický), 40. Jiruš (Moravec), 40. Šachl (Vaic), 54. S. Procházka (Vampola) - 25. Rob (Sakrajda), 33. Demel (Hrabal), 36. Demel (Bobček). Rozhodčí: Turčan - Kostka, Bláha. Vyloučení: 10:13, navíc Zíb (Liberec) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3054.
Liberec: Hnilička - Moravec, Jiruš, Žabka, Kočí, Krstev, Zíb, Hlavačka, Rýgl - Vaic, Podkonický, Pletka - Vampola, Šachl, Tomajko - O. Hruška, Plodek, S. Procházka - Klimenta, Pabiška, Víšek. Trenéři: Paleček, Čermák a Kapoun.
Vsetín: Štefl - Hrabal, Kučný, Horák, Galvinš, Štach, Ostrčil, od 21. navíc Bobček - Grill, Stantien, Demel - Dubec, Sakrajda, Rob - Škoda, Sabol, Duba - Davídek, Berzinš, Kraus. Trenéři: Vlach a Kopřiva.