Zlínští hokejisté vyhráli i popáté

ZLÍN

Ani tým Znojma nezastavil spanilou jízdu hokejistů Hamé Zlín, kteří vyhráli i páté utkání nové sezóny. Na domácím ledě zvítězil extraligový lídr 2:1, slovenský brankář Igor Murín přišel o druhé čisté konto 36 vteřin před koncem.

Oba týmy vstoupily do zápasu aktivně, domácí prověřili Trvaje hned na začátku, Čech ale na znojemského brankáře nevyzrál. Na druhé straně se chvíli po sobě proti Murínovi neprosadili Beroun s Eratem. Oproti poslednímu domácímu duelu se Slavií svěřenci trenéra Bokroše zapracovali na hře v oslabení, takže v přesilovkách byli Orli bezradní. Až v 16. minutě se probil před zlínskou bránu Dopita, jenže při zakončení napálil puk nad horní tyč.

Ve druhé části se tempo hry ještě zvýšilo a domácí se dočkali vedoucí branky. Hamrlík vystřelil od modré čáry a osamocený Rachůnek zblízka prostřelil Trvaje. Hosté měli dobrou příležitost po další promarněné přesilovce, Berounův pokus mezi nohy ale Murín vystihl. Neuspěl proti němu ani Pucher. Osmnáct vteřin před koncem druhé třetiny se hráči Hamé radovali podruhé. Kašpařík objel Trvavoju klec a Kristek bekhendem zavěsil.

V závěrečném dějství si Zlínští dvoubrankový náskok hlídali. Sami se dopředu příliš nehnali a poctivě se věnovali defenzivě, kterou hosté nedokázali překonat až do závěrečné minuty, kdy Murínovi překazil neprůstřelnost Erat.

Hamé Zlín - Znojemští Orli 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Hamrlík), 40. Kristek (Kašpařík) - 60. Erat (Dopita). Rozhodčí: Konc (SR) - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 9:7, navíc Hamrlík (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4669.
Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Marušák, Sekeráš, Nosek, Zubíček, Vosátko, Horáček - Melenovský, Leška, Tomík - Mokrejš, M. Čech, Rachůnek - Kristek, Kašpařík, Záhorovský - Kubiš, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Kotaška, Mojžíš - M. Růžička, Pucher, Svoboda - Erat, Dopita, Selingr - Beroun, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.