Karlovy Vary - Č. Budějovice 4:1Kladno porazilo Havířov i bez zraněného Jágra, Vary jdou do čela

Hokejisté Kladna v 50. kole první ligy porazili Havířov 3:1, přestože se po většinu zápasu museli obejít bez Jaromíra Jágra. Pro šestačtyřicetiletou hvězdu zápas předčasně skončil ve třetí minutě, kdy ho zezadu atakoval hostující útočník Marek Sikora. V souboji dvou nejlepších týmů uspěly Karlovy Vary 4:1 nad Českými Budějovicemi a vystřídaly je tak v čele soutěže.

Jágr byl naražen na hrazení, musel být ošetřován a odešel do šatny.Video: Sport.cz

Jágr se zranil při svém druhém střídání v utkání, na ledě do té doby strávil 92 vteřin. V přesilové hře si kryl u pravého mantinelu puk, Sikora jej zezadu narazil na mantinel. Nedávná posila Kladna z Calgary upadla hlavou na hrazení.

Po nárazu zůstal Jágr chvíli bezvládně ležet, po apelu hráčů přispěchal lékař Kladna Petr Fulín i objevila se i nosítka. Evidentně otřesený Jágr se nakonec se zkrvaveným dresem odebral za pomoci doktora na střídačku, zmizel v útrobách a do utkání už nezasáhl. Podle rozhodčích se o nedovolený zákrok nejednalo.

Gólů se diváci dočkali až v prostřední dvacetiminutovce a jako první se radovali Rytíři po trefě obránce Petra Štindla. Havířov v polovině duelu srovnal, ale útočník Tomáš Redlich rozhodl v 34. minutě o druhé výhře Středočechů po sobě. Pojišťovací branku přidal v posledním dějství útočník Tomáš Kaut. Kladnu se tak podařilo ukončit sedmizápasovou vítěznou šňůru Havířova a potvrdilo třetí pozici v tabulce.

Motor se na ledě Energie ujal vedení ve 14. minutě zásluhou Luboše Roba, ale domácí ke konci třetiny během 65 sekund skóre otočili. Vítěznou trefu zaznamenal slovenský útočník Dávid Gríger. Ve druhé a třetí části přidali Západočeši po jedné trefě. Extraligoví šampioni z roku 2009 bodovali pošesté v řadě a dvě kola před koncem základní části odskočili Jihočechům na rozdíl dvou bodů.

Třebíč porazila poslední Kadaň 4:0 a díky čtvrté domácí výhře v řadě se bodově dotáhla na sedmý Havířov, vinou horšího skóre ale zůstala na poslední postupové pozici do play off. Horácká Slavia má na devátý Vsetín náskok čtyř bodů a za týden tým trenéra Jiřího Dopity navíc v posledním 52. kole přivítá na vlastním ledě. Valaši zdolali Frýdek-Místek 2:1 až v šesté sérii samostatných nájezdů. Z dvanácti exekutorů uspěl pouze bek Radim Ostrčil. Frýdek-Místek definitivně přišel o možnost postoupit do vyřazovacích bojů.

Ústí nad Labem díky velkému obratu v závěrečných minutách zdolalo Prostějov 4:2. Slovan po dvou třetinách vedl 1:0, ale ve třetí třetině Jestřábi otočili výsledek. Domácí se nevzdali a v rozmezí dvou minut a 19 sekund třikrát skórovali. K výhře Ústí pomohla i zlepšená obrana, která v uplynulých dvou zápasech proti Havířovu (2:7) a v Českých Budějovicích (5:8) inkasovala patnáct branek.

Litoměřice si poradily s předposledními Benátkami nad Jizerou 4:1, ale stejně jako Slovan už jsou bez naděje na účast ve vyřazovacích bojích. Dvěma brankami se pod tři body Stadionu podepsali útočníci Denis Kusý a Josef Šimeček.

Výsledky 50. kola první hokejové WSM ligy:
Karlovy Vary - Motor České Budějovice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 18. a 48. Kverka, 19. Gríger, 35. Krejčí - 14. Rob. Rozhodčí: Veselý, Svoboda - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 4618.
Kladno - Havířov 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 23. Štindl, 34. Redlich, 48. T. Kaut - 30. Pořízek. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:12, navíc Fronk (Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Ústí nad Labem - Prostějov 4:2 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 39. a 58. Severa, 56. Bernad, 57. D. Merta - 42. Rudovský, 52. Prokeš. Rozhodčí: Valenta, Grech - Bosák, Coubal. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 547.
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 30. Wiencek - 25. a 28. Kusý, 37. a 48. J. Šimeček. Vyloučení: 5:5, navíc Stříbrný (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 182.
Třebíč - Kadaň 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 19. Süss, 32. R. Erat, 50. L. Horký, 56. Jan Wasserbauer. Rozhodčí: Dědek, Koziol - Bubela, Komínek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 1146.
Vsetín - Frýdek-Místek 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Illéš, rozhodující sam. nájezd Ostrčil - 10. Bartko. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Lukš, Rožánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 3183.