Kutlák posunul České Budějovice do čela hokejové extraligy

V přímém souboji o druhé místo v tabulce hokejové extraligy si to rozdali hokejisté Českých Budějovic a Litvínova. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se zaskvěl obránce Zdeněk Kutlák. Díky němu a zaváhání Zlína v Plzni se jihočeši vyšvihli dokonce až do čela tabulky. O to přišel díky prohře v Plzni Zlín, který si tak nespravil chuť po úterním debaklu na Kladně.

Zlín začal v Plzni dobře. Už v sedmé minutě se trefil Melenovský. To ovšem ještě hosté netušili, že to byl jejich poslední gól v utkání. V 16. minutě vyrovnal po asistenci Matějovského Malinský  a vítězný zásah přidal v poslední minutě 2. třetiny předchozí nahravač Matějovský. Domácí pak přežili cílící tlak Zlína ve 3. třetině a vítězství potvrdil do prázdné klece při zlínské powerplay Král.

Mistrovská Sparta si zajela pro nepopulárního "bůra" do Vítkovic. Trenér Miloš Holaň po minulém kole přežil na lavičce svého celku jen díky hubené jednobrankové výhře nad Karlovými Vary. Po páteční výhře mu snad svítá na lepší časy. Probudil se totiž elitní vítkovický útočník Jiří Burger, který dvěmi brankami a jednou asistencí pomohl svému celku podruhé v sezóně zvítězit.

Liberec vyfoukl Slávii vítězství

Téměř čtyři roky si museli počkat vsetínští hokejisté, než v domácím prostředí znovu porazili Znojmo. V sedmém kole extraligy rozhodli o vítězství 3:1 brankami ve druhé polovině zápasu. Domácí brankář Martin Štefl přišel o možnou premiérovou vychytanou nulu v nejvyšší soutěži až 42 vteřin před koncem.

Hokejisté Karlových Varů zdolali 4:3 po samostatných nájezdech a ukončili tak vítězné tažení Rabatu. Svěřenci Zdeňka Müllera totiž v minulých zápasech vytěžili z duelů ve Vítkovicích, na Spartě a doma se Zlínem osm bodů. Dvoubodový zisk zajistil domácí Energii při nájezdech obránce Josef Řezníček.

Hokejisté Liberce díky čtyřbrankové smršti v závěrečné třetině porazili pražskou Slavii 5:4 a pokračují doma ve vítězné sérii. Bílí Tygři přitom prohrávali po druhé třetině už 1:4 a navíc po úvodní části musel odstoupit ze hry pro zranění reprezentační brankář Milan Hnilička.

7.kolo hokejové extraligy:
Vsetínská hokejová - Znojemští Orli 3:1
Branky a nahrávky: 35. Dubec (Rob), 51. Duba (Davídek), 60. Rob - 60. Erat (Kotaška). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:11, navíc Dubec (Vsetín) 10 min. Bez využití. Diváci: 3000.
Vítkovice Steel - Sparta Praha 5:1
Branky a nahrávky: 7. Burger z trestného střílení, 38. Hubáček (Irgl), 48. Burger (T. Káňa), 59. Irgl (Burger), 59. Krenželok (Šimíček) - 14. Hlaváč (P. Ton). Rozhodčí: Šindler - Křivský, Pešek. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4112.
Lasselsberger Plzeň - Hamé Zlín 3:1
Branky a nahrávky: 16. Malinský (Matějovský), 40. Matějovský (Zelenka), 60. Král - 7. Melenovský (Leška). Rozhodčí: Bolina - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:0. Diváci: 4855.
Mountfield České Budějovice - Chemopetrol Litvínov 5:3
Branky a nahrávky: 2. Toman (Brabenec), 12. Kutlák, 18. V. Nedorost (Kutlák), 36. Kutlák (Veselý), 50. Sailer (Kutlák) - 25. Branda (Trávníček), 31. Benda (Jenáček), 57. Nikolov (J. Černý). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Tošenovjan. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:0. Diváci: 4605.
Energie Karlovy Vary - Rabat Kladno 4:3 po sam. nájezdech
Branky a nahrávky: 18. Němec (Skladaný), 35. Skladaný (Milan Procházka), 39. Dvořák (Němec), rozhodující sam. nájezd Řezníček - 5. Hluchý (Bílek), 26. Havel (Martin Procházka), 43. Kalla (M. Havel). Rozhodčí: Rejthar - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 11:13, navíc L. Procházka (Kladno) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3060.
Bílí Tygři Liberec - Slavia Praha 5:4
Branky a nahrávky: 27. Podkonický (Vaic), 41. Pabiška (Tomajko), 42. Moravec (Jiruš), 52. Vaic (Podkonický), 53. Hlavačka (Víšek) - 6. Graňák (Bednář), 18. Divíšek (Sobotka), 26. D. Hruška (Beránek), 35. Doležal (Červenka). Rozhodčí: Polák - Bláha, Rozlínek. Vyloučení: 10:14, navíc Divíšek (Slavia) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 4508.