Rubriky:

Tipsport extraliga

Nechtěl jsem ho zasáhnout a ani nezasáhl! bránil se Pešán. Disciplinárka mu ale neuvěřila

13. března 2018 15:19 - Praha

Trenér hokejistů Liberce Filip Pešán neuspěl s podaným odporem proti rozhodnutí předsedy disciplinární komise extraligy Karla Holého, který mu uložil pokutu 50 tisíc korun za vhození láhve a zasažení čárového rozhodčího Hanzlíka v utkání závěrečného kola základní části na ledě Vítkovic.

 

Petr Sznapka, ČTK

Pešán ani jeho zástupce se projednávání odporu disciplinárky ve složení Karel Holý, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda, Radim Tesařík a Libor Procházka osobně nezúčastnili. Čtyřicetiletý kouč nicméně ve svém obhajobě uvedl, že si je vědom toho, že vhození láhve je disciplinárním přestupkem, nicméně však rozhodčího zasáhnout nechtěl a ani nezasáhl.

Na záznam celé situace se můžete podívat zde.

S tím se ale disciplinární komise neztotožnila. Naopak setrvala na stanovisku, že láhev zasáhla – poté, co trefila osobu na hráčské lavici a roztočila se – sudího Hanzlíka do pravé nohy, od níž se odrazila do středu hrací plochy.

„Bezděčnosti jednání nenasvědčuje ani úkrok, který trenér před jejím vhozením učinil. Při projednávání případu přihlédla disciplinární komise i k rozhodnutí valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, na níž se kluby dne 8. února 2018 jednomyslně dohodly, že omezí případy nesportovního chování svých členů vůči rozhodčím a vyzvaly k jejich nekompromisnímu postihování," stojí v tiskovém prohlášení Českého svazu ledního hokeje.

Disciplinární komise proto Pešánův odpor zamítla a finanční pokutu ve výši 50 tisíc korun potvrdila.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..