Znojemští Vary nepřehráli, ale o vedení nepřišli

ZNOJMO

Znojemští hokejisté nezvládli prostřední dvacetiminutovku a po pěti vítězných zápasech přišli o všechny body. Zároveň si připsali premiérovou porážku na svém ledě. Přesto zůstávají v čele extraligy, protože prohrál i druhý v pořadí Zlín.

Domácí zahájili náporem, ale brankář Sáblík zlikvidoval i Eratovo sólo. Na začátku druhé třetiny sice Západočeši prohospodařili 21 vteřin v pěti proti třem, avšak potom si znojemský gólman Trvaj nešťastně srazil puk do sítě po Dvořákově nahození od zadního mantinelu a chvíli na to ho překonal i Kumstát.

Velké vzrušení pak přinesla 37. minuta. Dopita narazil na mantinel Procházku a sudí Rejthar mu udělil dvouminutový trest. Za následné nesportovní reakce se pak musel odporoučet předčasně do šatny. Znojemští si ovšem i bez svého lídra vynutili mohutný tlak. Bičánek z řady šancí snížil, ale vyrovnat se jim nepovedlo ani v závěrečné power-play.

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Kromě poslední třetiny jsme předváděli příliš profesorský hokej."

Zdeněk Venera, trenér K. Varů: "Skvěle nám vyšla druhá třetina a v závěru jsme se štěstím náskok uhájili."

Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Bičánek (Pucher) - 25. Dvořák, 29. Kumstát (Němec). Rozhodčí: Rejthar - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:6, navíc Dopita10 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2850.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Mojžíš, Čakajík, Kotaška, Šmach (21. Jareš) - J. Svoboda, Pucher, M. Růžička - Erat, Dopita (39. Vaškovič), Selingr - Kucharczyk, Haman, Plášek. Trenéři: Hořava a Votruba.
Karlovy Vary: Sáblík - Mudroch, Duben, Němec, Řezníček, Dobroň, Jiří Hanzlík, Kloz, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Pech, Skladaný - Machulda, Milan Procházka, Zaťovič - Balázs, Jan Bauer, Borovanský. Trenér: Venera, Baďouček a Kněžický.