Hokejisté Slavie zase prohráli, ztroskotali na Málkovi

Hokejisté pražské Slavie podlehli v předehrávaném utkání 14. kola Plzni 2:3 a nadále zůstávají v extralize poslední. Tým kouče Vladimíra Růžičky si tak připsal osmou porážku z uplynulých devíti zápasů. Velkou zásluhu na výhře Plzně měl brankář Roman Málek, který podal pro svému někdejšímu zaměstnavateli vynikající výkon. Rozhodující gól vstřelil v 54. minutě David Ludvík.

Souboj celků, kterým se úvodní čtvrtina základní části nevydařila, začala lépe Slavia. Aktivní byl zejména Hruška, který se v prvních minutách dostal do tří velkých šancí. Autor hattricku v předešlém duelu proti Vítkovicím si však vždy vylámal zuby na brankáři Málkovi, nebo mířil vedle jako při první příležitosti ve druhé minutě. Podobně dopadl v souboji s bývalou ikonou Slavie v desáté minutě i Doležal.

Západočeši se v Sazka Areně do útoku příliš nehrnuli. Fraňka vážněji v první třetině prověřili jen Král, Fabuš, Sakata a Zelenka. Ani jeden z nich však nemířil přesně. V úvodu druhého dějství bylo plzeňské soustředění na obranu ještě markantnější. Bednář však po přečíslení v přesilové hře na Málka nevyzrál, podobně dopadl i kapitán Beránek a podruhé Bednář, jehož blafák vyrazil reprezentační gólman koncem betonu.

Když poté skončila Čermákova střela jen na tyčce, přišel pro domácí trest. V přesilové hře nejprve Šindela Franěk vychytal, ale podruhé proti drobnému útočníkovi Lasselbergeru již neuspěl. Syn bývalé vynikajícího brankáře však měl po Cartelliho vyražené střele lehkou úlohu, stačilo mu puk pouze trefit do odkryté branky.

Vyloučení připravila Slavii o nápor

Ve 31. minutě přece jen slávisté dostali puk za Málkova záda, k jejich smůle se o to však Sup postaral rukavicí. Neprůstřelnost dřívějšího miláčka edenského publika tak pokračovala. Uspěl až ve 43. minutě Sobotka, který prostřelil Málka po Bednářově přihrávce. Vzápětí mohl přidat druhý gól Dlouhý, ale před prázdnou brankou promáchl. Slavia se přesto vedení dočkala, když v 50. minutě dokončil Čermákovu akci pohotovou dorážkou Sup.

Branka kanonýra domácích však Růžičkovu týmu dlouho radost nedělala. Ještě ve stejné minutě byl vyloučen Graňák a Plzeň podruhé využila početní výhodu. Důrasovi ulehčila situaci nechtěná teč jednoho ze slávistů, po které se Mazancova střela odrazila k volnému útočníkovi hostí. Vedení zpět na stranu Západočechů vrátil Ludvík, jenž pohotově poslal za Fraňkova záda jím pouze vyražený Trnkův pokus.

O možný závěrečný nápor připravila domácí tým dvě vyloučení: nejprve za příliš mnoho hráčů na ledě, poté za faul Čermáka. Plzeň si tak bez problémů uhlídala cennou výhru, druhou na kluzištích soupeřů v sezoně a druhou pod vedením nové trenérské dvojice Kučera, Černý.

Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 44. Sobotka (Bednář), 50. Sup (Čermák) - 30. Šindel (Cartelli), 52. Důras (Mazanec), 54. Ludvík (Trnka). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. Diváci: 3240.
Slavia Praha: Franěk - Kadlec, Žižka, Hlavačka, Kolařík, Turoň, Graňák - D. Hruška, Beránek, Sobotka - Bednář, Vlasák, Dlouhý - Čermák, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal. Trenéři: V. Růžička, Weissmann a Kalous.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Nedoma (31. Pulpán), J. Malinský, Mazanec, Trnka - Zelenka, Divíšek, Šaffer - Důras, Šindel, Adamský - Heřman, R. Král, Ludvík - Fabuš, Kepl, Sakata. Trenéři: Kučera a Černý.