Litvínov opět vstřelil sedm branek a porazil Kladno

LITVÍNOV

Hokejisté Litvínova podruhé za sebou potěšili vlastní fanoušky sedmi vstřelenými brankami a v dohrávce 14. kola extraligy porazili Kladno 7:4. Chemopetrol tak navázal na úterní domácí výhru nad Pardubicemi a posunul se na šesté místo tabulky, přičemž na vedoucí trio Znojmo, České Budějovice a Zlín ztrácí jen tři body. Kladno zůstává předposlední.

DEFAULT TITLE

Před utkáním byl při slavnostním ceremoniálu oceněn severočeským klubem a městem Litvínov bývalý reprezentační obránce a trojnásobný mistr světa Jiří Bubla, který žije ve Vancouveru. Na výhře se pak podílel gólem a asistencí jeho syn Jiří Šlégr, který byl v závěrečných vteřinách po potyčce vyloučen na pět minut a do konce utkání. Mužem zápasu se v domácím dresu stal německý reprezentant Jan Benda, který jeden gól dal a na dva nahrál.

Právě Benda otevřel skóre už na začátku 4. minuty. Přišly i další domácích šance, ale Kubinčák, Benda ani Prorok skóre nezvýšili. Diváci se dalšího gólu dočkali ve 13. minutě, kdy skóroval Branda po přihrávce Bendy. Na začátku druhé třetiny využili hosté dvojnásobné přesilovky ke snížení, o které se zasloužil Gardoň. Za čtyři minuty využili stejnou výhodu domácí, když Orcta propálil obránce Šlégr. Čtvrtý litvínovský gól přidal v 37. minutě Nikolov, který prostřelil kladenského brankáře mezi betony.

V úvodu třetí části zvýšil nejdříve Jánský a po něm přidal šestou branku Chemopetrolu Hranáč. Kladno korigovalo stav díky brance Martina Procházky, ale Lukáš Poživil po akci Jánského jednoduše zvýšil na 7:2. Ševc s Paterou pak dvěma góly zmírnili porážku předposledního týmu tabulky. Čtyřicet vteřin před koncem najel domácí útočník Černý do brankáře Orcta a strhla se potyčka, po které vedle dalších hráčů s menšími tresty inkasovali Šlégr a kladenský Pavlas vyloučení do konce zápasu.

Domácí pak tradičně po domácím vítězství připravili divákům překvapení. Tentokrát nedošlo jako v předchozích zápasech na Šlégrovu vítěznou jízdu, ale litvínovští hráči rozvinuli na ledě transparent s nápisem Kladno a rozcupovali jej. Nakonec vzali košťata a kusy papíru před zraky fandů zametli.

Chemopetrol Litvínov - Rabat Kladno 7:4 (2:0, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 5. Benda (Punčochář), 13. Branda (Benda), 27. Šlégr (Benda), 37. Nikolov (Hranáč), 44. Jánský (Lukeš), 45. Hranáč (Šlégr), 53. L. Poživil (Jánský) - 23. Gardoň, 49. M. Procházka (Patera), 56. Ševc (Patera), 58. Patera (Kalla). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 15:13, navíc Šlégr 5 min. a do konce utkání - Pavlas 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Diváci: 2510.
Litvínov: Hübl - Hranáč, Gýna, Punčochář, Šlégr, L. Poživil, Skuhrovec, Nikolov - Kubinčák, Reichel, Prorok - Trávníček, Branda, Benda - Bednařík, Kopecký, Jenáček - Lukeš, Sklenička, Jánský. Trenéři: Sýkora a Fiala.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, Štěpánek, Trončinský, Hájek, Evan - Kalla, Patera, M. Procházka - Bílek, Gardoň, Hluchý - Havel, Kuchler, Frolík - Diviš, Čurilla, Jaroš. Trenéři: Müller a Kasík.