Pardubický kanonýr Sýkora prodloužil sérii vítkovických nezdarů

Hokejisté Vítkovic utrpěli třetí prohru za sebou a podruhé v řadě nebodovali před vlastním publikem. Po Zlínu je na domácím ledě zdolaly i Pardubice, které z Ostravy vezou vítězství 3:1. Vítězný gól dal Petr Sýkora, který si dvanáctým gólem v sezoně upevnil pozici nejlepšího ligového střelce.

Bez zraněného kapitána Šimíčka měly Vítkovice další mizerný vstup do utkání a Gulašiho hrubku musel už ve třetí minutě hasit Pinc. Individuální chyby v obranném pásmu byl znovu velký problém výběru kouče Miloše Holaně. Jak šťastně domácí po Krenželokově střele, kterou si Svoboda nevědomky lapačkou srazil do branky, vydřeli vedení, tak ledabyle o něj přišli už za 34 sekund. Sérii Kubošových chyb využil Kolář.

Východočeši mohli hned v první přesilovce překlopit vedení na svoji stranu, ale Ondřej před prázdnou klecí podcenil koncovku a zbrkle přestřelil. Štěstí přálo Pincovi i po akci Pivka, který ve 13. minutě trefil tyčku.

Vítkovickou ofenzívu dnes netáhla jen Burgerova reprezentační formace, přidaly se i další útoky. Procházka si po sólu sice v pádu neporadil s roztáhnutým Svobodou, ale vymodlil si alespoň faul, po kterém domácí hráli 63 sekund přesilovku v pěti proti třem. Krenželok v ní mohl přidat druhý gól, jenže na čáře jeho opakovaný pokus fantasticky vykryl Svoboda. Ten pak do lapačky přitáhl i Procházkův nebezpečný bekhend.

Nevyužité možnosti přišly Vítkovice opět draho. Pardubická obrana od druhé části zpozorněla a na pomalejší domácí zadáky stále více platila rychlost hbitých forvardů Moelleru. Několik výpadu Pinc odvrátil, v 35. minutě však pardubický express Sýkora prchnul po pravém mantinelu a příklepem zavěsil.

Druhý gól jenom umocnil trápení Ostravanů. Zavčasu ho mohl zmírnit Kuboš, ale ve 37. minutě v ideálním postavení místo volného místa v brance zacílil Svobodovu náruč. Nepolapitelný Sýkora záhy mohl rozhodnout, avšak jeho trestné střílení za faul Jurečky na Ondřeje vítkovický gólman vystihl.

Upracovaný hokej Vítkovic neplodil žádné zvláštní příležitost k vyrovnání. Tým dřel, ale nervozita vykonala své a kostrbaté kombinace ani nastřelování puků k ničemu nevedly. Přesto se v 59. minutě Irgl po Hubáčkově zadovce ocitl v gólové příležitosti, Svoboda se však vyznamenal. Téměř dvě minuty před koncem domácí riskli power play, ale brzy přišli o pásmo a Pivko zpečetil tři body.

Vítkovice Steel - Moeller Pardubice 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Krenželok (Kropáč) - 8. Kolář (Tvrdík), 35. P. Sýkora (Linhart), 59. Pivko (P. Sýkora). Rozhodčí: Turčan - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 5:8, navíc P. Hubáček (Vítkovice) 10 minut. Bez využití. Diváci: 3612.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Gulaši, Jurečka, Kántor, Jasečko, S. Hudec (43. Chmelíř) - Irgl, Burger, P. Hubáček - Kropáč (43. Tomášek), R. Procházka, Köhler - Mikulík, T. Káňa, Krenželok. Trenéři: Holaň a Trličík.
Pardubice: A. Svoboda - Linhart, Havíř, M. Čech, M. Šeda, Koma, Čáslava - P. Sýkora, Rolínek, Pivko - Ondřej, M. Hlinka, Andrašovský - Kolář, Koukal, Tvrdík. Trenéři: Říha a Rohlík.