Tipsport extraliga

Budějovice jsou v čele, Slavia vyhrála pražské derby

22. října 2006 21:43 - PRAHA

Hokejisté Českých Budějovic se díky vítězství 3:1 v Karlových Varech vrátili téměř po měsíci do čela tabulky extraligy. Jihočeši vedou o dva body před Libercem. Hokejisté pražské Slavie porazili v derby Spartu 5:4 a oplatili tak soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu v sezoně, který hrál také v Sazka Areně.

Domácí Slávii k třetí výhře za sebou pomohly hlavně přesilové hry, ve kterých vstřelili Spartě čtyři branky. V úvodních dvou třetinách nedokázal úřadující mistr ubránit ani jednu početní výhodu soupeře.

Vítězná série hokejistů Pardubic pokračuje. V 17. kole extraligy Východočeši zvítězili na ledě Zlína 4:3. O výsledku rozhodli hosté v poslední třetině, kdy dvěma zásahy zvrátili vývoj zápasu. Zlín se dále trápí, v posledních třech kolech získal pouze bod a inkasoval 14 branek.

Martynek rozhodl hattrickem

Hokejisté Vítkovic navázali na sobotní domácí výhru nad Plzní a díky dvěma trefám útočníka Zbyňka Irgla zvítězili v Kladně 2:1. Tým z Ostravy si tak během víkendu spravil chuť po předchozích třech porážkách za sebou. Rabat prohrál čtvrté z posledních pěti utkání a klesl na předposlední místo.

Třinecký hokejista Rostislav Martynek si připsal druhý hattrick v sezóně, přestože ještě osm minut před koncem byl bez jediné trefy ukryt v šedivém průměru. Nakonec mu stačila čtyři střídání, aby zkompletoval proti Vsetínu klasický hattrick a vyšvihl se s deseti trefami do čela třineckých střelců.

Hokejisté Plzně vyhráli i třetí domácí zápas pod vedením trenéra Jiřího Kučery a zvítězili nad Znojmem vysoko 5:1. Orli propadli venku podruhé za sebou, protože před týdnem utrpěli debakl 1:7 v Kladně. Jihomoravané nezvládli závěr druhé části, když v její poslední minutě domácí dvěma trefami zvýšili na 4:1.