Hokejisté Zlína doma zabrali a porazili Kladno

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín zdolali v pátek celek Kladna 5:4 a po dvou prohrách na vlastním ledě se na stadionu Luďka Čajky konečně dočkali tříbodového zisku. Dvěma trefami se blýskl domácí útočník Pavel Kubiš, stejně úspěšný byl i na opačné straně také Tomáš Horna.

Elitní zlínská pětka zaspala hned při úvodním střídání, za což ji po Procházkově nahrávce trestal Horna. Domácí odpověděli obráncem Noskem, který se prodral před gólmana Lva, který opět nahradil nemocnou jedničku Orcta, a bekhendem zavěsil. Potom Kalla ujel zadákům Hamé, brankář Čech ale zasahovat nemusel, protože kladenský útočník pálil vedle.

Ve 13. minutě domácí skóre otočili, tlak třetí formace přetavil ve vedoucí gól opět bekhendem Čech, jehož první pokus Lev vyrazil, ovšem na dorážku už byl krátký. Středočechům vyšel nejen úvod první třetiny, ale i její závěr, osmadvacet vteřin před první sirénou vyrovnal Kuchler.

Druhá dvacetiminutovka byla na přesné zásahy ještě bohatší. Nejprve po střele Hamrlíka využil v pořadí třetí zlínskou přesilovku Kubiš, stejného hráče o chvíli později vychytal Lev pravým betonem. Dvoubrankové vedení Zlínu zajistil pohotovou střelou Kašpařík. Hosty ale nepříznivý stav nepoznamenal a dál se snažili o ofenzivní výpady. Za snahu byli odměněni ve 35. minutě, kdy Čech kapituloval potřetí, tentokrát po střele Frolíka.

Domácí ale ještě jednou odskočili na rozdíl dvou branek a opět u toho byl Kubiš, jenž při vyloučení Frolíka zasunul puk do sítě. Kladenská odpověď přišla o minutu později, přesilovku využil svým druhým gólem v zápase Horna.

Ve třetím dějství se hosté snažili o vyrovnání, blízko ke kýženému pátému gólu měl v 50. minutě Havel, jenž v ideální pozici nastřelil pouze horní tyč. Zlínští pak sice promrhali minutu a půl trvající přesilovku pěti proti třem, ale jednobrankový náskok uhájili. Měli ovšem hodně štěstí, protože Horna půl minuty před koncem při hře bez gólmana trestuhodně minul odkrytou bránu.

Hamé Zlín - Rabat Kladno 5:4 (2:2, 3:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Nosek (Záhorovský), 13. M. Čech (Kristek), 27. Kubiš (Hamrlík), 31. Kašpařík (Nosek), 38. Kubiš (Hamrlík) - 1. Horna (Martin Procházka), 20. Kuchler (Frolík), 35. Frolík (V. Čech), 39. Horna (Kalla). Rozhodčí: Šindler - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:1. Diváci: 4219.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Horáček, L. Galvas, Marušák, Lučka - Kubiš, Leška, Rachůnek - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kovář, M. Čech, Kristek - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři Bokroš a Stuchlík.
Kladno: Lev - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, Trončinský, Hájek, Evan, V. Čech - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Tatíček - M. Havel, Kalla, Hluchý . Kuchler, Frolík, Čurilla. Trenéři Müller a Kasík