Jenáček rozhodl o výhře Litvínova v Plzni

Hokejisté Plzně prohráli v pátek doma s Litvínovem 3:4 po samostatných nájezdech. Západočeši v utkání třikrát vedli, hosté ovšem dokázali vždy odpovědět. Poté, co na 3:3 vyrovnali při power play, rozhodl o jejich výhře Martin Jenáčak, který po "zlínsku" najížděl od mantinelu a překonal Málka střelou mezi betony. Premiérová zkušenost domácích s hrou po normální hrací době tak skončila porážkou.

V rušném úvodu utkání hráli hosté téměř dvě minuty přesilovku pět na tři. Během této početní výhody mohl hosty dostat do vedení Kubinčák, jeho dorážku z bezprostřední blízkosti ovšem zázračně zastavil domácí gólman Málek. Z protiútoku překvapil hostující obranu Fabuš, který v dvojnásobném oslabení orazítkoval pravou tyč Hüblovy branky. Branková konstrukce za chvíli zvonila také na druhé straně poté, co Málka chytře obstřelil Benda.

Vedoucí branky se nakonec dočkali domácí. Zelenka zakončil rychlou kombinaci přesnou střelou do horní poloviny branky. Poté domácí nevyužili přesilovku pět na tři a hosté je za to potrestali vyrovnáním. Benda po objetí branky nahodil kotouč před Málka, kde se nejrychleji zorientoval hbitý Branda.

Druhou třetinu zahájili domácí náporem, Hübl si ale poradil s Fabušovou tvrdou střelou. Za chvíli přihrál od mantinelu Divíšek Matějovskému, jehož střelu po přesunu přes celé brankoviště vytěsnil ve formě chytající litvínovský gólman vyrážečkou. Při strážci hostující svatyně stálo po střele Cartelliho i štěstí, Adamský totiž z následné dorážky nedokázal dopravit volný kotouč do poloodkryté branky. Tlak domácích vrcholil při více než půl minuty trvající dvojnásobné početní výhodě.

Druhou branku ale domácí zaznamenali až ve 29. minutě, kdy Hübl vyrazil Cartelliho bombu pouze do Divíškovy brusle, od níž se kotouč odrazil do sítě. Regulérnost branky si ještě nechal německý sudí Schütz posvětit od videorozhodčího. Hosté po obdržené brance výrazně přidali a hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich nebezpečně pálil Prorok. Vyrovnání hostům přinesla přesilová hra v poslední minutě druhé části. Litvínovská první formace ji sehrála ukázkově a Kubinčák po Prorokově přiťuknutí pohodlně doklepl kotouč za záda bezmocného Málka.

Ve třetí minutě třetí třetiny nejprve plzeňský gólman vleže zlikvidoval Jenáčkovu táhlou střelu a v zápětí se při signalizovaném vyloučení dočkali domácí vedoucí branky. Hübl vyrazil střelu juniora Heřmana pouze před dojíždějícího Divíška, který dorážkou pod horní tyč zaznamenal druhý gól v utkání. Ve zbytku základní hrací doby se domácí soustředili především na bránění těsného náskoku.

Čtyři minuty před sirénou Málek při přesilovce hostů zastavil rozklekem Šlegrovu střelu z levého kruhu. Deset vteřin před koncem normální hrací doby dostal při hře bez brankáře utkání do prodloužení Kubinčák, který skóroval s přispěním teče domácího beka Mazance.

V následném prodloužení byli aktivnější domácí, branka však nepadla, a tak následovali samostatné nájezdy. V nich uspěli hosté, když rozhodující nájezd proměnil v šesté sérii Jenáček.

Lasselsberger Plzeň - Chemopetrol Litvínov 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Zelenka (Adamský), 29. Divíšek, 45. Divíšek (J. Heřman) - 14. Branda (Benda), 40. Kubinčák (Prorok), 60. Kubinčák (Reichel), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Bádal, Kalivoda. Vyloučení: 8:9. Využití: 0:1. Diváci: 6050.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Nedoma, Trnka, od 41. navíc Pulpán - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Fabuš, Ludvík - J. Heřman, Kubalík, Šaffer. Trenéři: J. Kučera a F. Černý.
Litvínov: J. Hübl - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Nikolov, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Lukeš, Kopecký, Bednařík - J. Černý, Jenáček, Sklenička. Trenéři: V. Sýkora a P. Fiala.