Pardubice po Spartě deklasovaly doma i Třinec

PARDUBICE

Hokejisté Pardubic porazili v nedělním 20. extraligovém kole Třinec 7:2, když jim k zisku tří bodů stačil pouze průměrný výkon. Třinec kromě několika několika minut v úvodu závěrečné třetiny v ČEZ Areně nepřesvědčil o vyšších ambicích.

Utkání v mnohém připomínalo páteční boj pardubického mužstva se Spartou. Příliš pohledného hokeje totiž diváci neviděli, spíš šlo o urputný boj, ve kterém měli navrch domácí. Ti se střelecky prosadili ve druhé polovině úvodní třetiny. K vedoucímu gólu jim pomohl třinecký brankář Daneček, když pouze vyrazil Hlinkovu střelu a Rolinek poslal puk zpět za jeho záda.

Přesně po třech minutách zvýšil Snopek za přispění Semana na 2:0. Pardubičtí hráči byli aktivnější, hosté se zaměřili na brejkové útoky, které však narážely na konsolidovanou obranu Moelleru.

Druhou třetinu poznamenala série vyloučení, a tak hře chyběla plynulost. Sudí Smeták poslal na trestnou lavici v této fázi celkem jedenáct hráčů. Vyloučení nahrávala třineckému týmu, který si pouze při početní výhodě vynutil herní převahu. Ve 34. minutě jednu ze svých přesilovek využil a Pácal snížil přesnou střelou od modré na 1:2.

Gól vyburcoval domácí hráče k vyššímu úsilí a ti během jedné minuty při svých přesilových hrách získali tříbrankový náskok. Nejprve při hře pěti proti třem tečovalo Miroslav Hlinka dělovku Snopka a o pár vteřin později se trefil Mrázek. Pardubičtí měli v této třetině jasně navrch a řadu jejich šancí se štěstím zmařil Daneček.

V úvodu třetí třetiny zaskočili hosté domácí hráče aktivnějším pojetím, přidali na důrazu a vyneslo jim ve 47. minutě druhý gól. Na Kudrnovu ránu pardubický brankář vůbec nereagoval. Expardubický útočník ve 49. ještě trefil tyčku, poté se ale "karta" obrátila ve prospěch domácích. Postaral se o to dvěma góly Andrašovský, který v 53. minutě využil chyby Danečka a o tři minuty později proměnil perfektní přihrávku Petra Sýkory.

Nejlepší kanonýr soutěže se v závěru zapsal i mezi střelce. A stejně jako proti Spartě v oslabení. V 59. minutě jeho šestnáctá branka uzavřela stav zápasu na 7:2.

Moeller Pardubice - Oceláři Třinec 7:2 (2:0, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 15. Rolinek (M. Hlinka), 18. Snopek (Čaloun), 35. M. Hlinka (Snopek), 36. M. Čech (Ondřej), 53. Andrašovský (Pivko), 56. Andrašovský (P. Sýkora), 59. P. Sýkora (Rolinek) - 34. Pácal (Tesařík), 47. Kudrna (Výtisk). Rozhodčí: Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 8245.
Pardubice: Lašák - M. Čech, M. Šeda, Snopek, Havíř, Koma, Čáslava, Linhart - Mrázek, Blažek, Ondřej - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Čaloun, Tvrdík, Pivko - Kolář, Koukal, Andrašovský, od 48. navíc Starý. Trenéři: Říha a Rohlík.
Třinec: L. Daneček - Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Tesařík, Výtisk - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - Hašek, Steber, Skořepa. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.