Kladno i díky hattricku Frolíka porazilo Karlovy Vary

KLADNO

Hokejisté Kladna porazili ve 20. extraligovém kole Karlovy Vary 6:3, když o své výhře rozhodli až ve třetí třetině. V té překonali brankáře Západočechů Lukáše Mensatora čtyřikrát. Na zisku tří bodů pro Rabat měl velkou zásluhu útočník Martin Frolík, autor tří gólů.

V první třetině to přitom na brankové představení nevypadalo. Gól nepadl, ale diváci se rozhodně nenudili. Příležitosti byly na obou stranách, oba brankáři, jak domácí Orct, který se po dvouzápasové absenci vrátil do kladenské svatyně, tak hostující Mensator, byli muži na svém místě.

Hned po návratu ze šaten začal svoje galapředstavení Frolík, který dorazil za Mensatorova záda vyražený puk po Štěpánkově střele. Karlovarský Milan Procházka však v polovině zápasu vyrovnal a odstartoval menší přetahování o výsledek. Ve 38. minutě nejprve posunul domácí do vedení Hluchý, již po 22 vteřinách však Dvořák vyrovnal.

Podobný scénář se opakoval i ve třetím dějství. Kladnu zajistil nejprve vedení Gardoň, hostující Duben ale opět vyrovnal. Karlovarský vek se však nechal vzápětí vyloučit a další početní výhodu využil Frolík. Probuzený kladenský kanonýr poté o 26 vteřin později svým třetí gólem, který musel potvrdit až videorozhodčí, definitivně zlomil odpor Západočechů. Definitivní podobu výsledku poté dal opět v početní výhodě Gardoň.

Rabat Kladno - Energie Karlovy Vary 6:3 (0:0, 2:2, 4:1)
Branky a nahrávky: 21. Frolík (M. Štěpánek), 38. Hluchý (M. Havel), 49. Gardoň (Frolík), 51. Frolík (Kalla), 52. Frolík (Tatíček), 57. Gargoň (Zeman) - 32. Milan Procházka (Chrenko), 38. Dvořák (Kraft), 50. Duben (Machulda). Rozhodčí: Rejthar - Šátava, Pešek. Vyloučení: 7:8, navíc Dvořák (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 2664.
Kladno: Orct - Ševc, Zeman, Pavlas, M. Štěpánek, Trončinský, Hájek, V. Čech - Horna, Patera, Martin Procházka - Bílek, Gardoň, Frolík - M. Havel, Kalla, Hluchý - Čurilla, Tatíček, Kuchler. Trenéři: Müller a Kasík.
Karlovy Vary: Mensator - Brňák, Jiří Hanzlík, Řezníček, Němec, Duben, Dobroň, od 21. Kloz - Dvořák, Kraft, Skladaný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Machulda, Chrenko, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.