Živě

V reprezentaci už spolu hráli. Teď se čeští bratři potkají i v jednom klubu, píší v Rusku

4. dubna 2019 12:47 - Chabarovsk/Praha

Na únorových Švédských hokejových hrách si spolu tři bratři Zohornové zahráli za národní tým dokonce v jednom útoku, od příští sezony by dva z nich měli působit v jednom klubu. Ruský server championat.com totiž přišel s informací, že do Chabarovsku, v němž už čtyři roky válí jednatřicetiletý útočník Tomáš Zohorna, zamíří i o tři roky mladší forvard Hynek.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ten před tímto ročníkem opustil brněnskou Kometu a zamířil do finského Lahti, kde si vyzkoušel první zahraniční štaci v kariéře. Ve 48 zápasech základní části zaznamenal Hynek Zohorna 14 branek a 25 asistencí, v šesti duelech play off pak přidal dvě branky, jeho Pelikáni ale vypadli ve čtvrtfinále s IFK Helsinky.

Po roce na severu Evropy podle všeho změní adresu a v Kontinentální lize se v Amuru setká s bratrem Tomášem. Ten v Chabarovsku strávil už čtyři roky a v této sezoně se stal jeho nejproduktivnějším hráčem za dobu působení klubu v KHL.

Útočník Hynek Zohorna.

Vlastimil Vacek, Právo

Po probíhajícím ročníku vypršela Tomáši Zohornovi, který se nyní připravuje s českou hokejovou reprezentací na květnové mistrovství světa, smlouva, podle informací championat.com se už obě strany domluvily na jejím prodloužení.

Za Chabarovsk v této sezoně nastupovali i další čtyři Češi - brankář Marek Langhamer a obránci Jan Kolář, Michal Jordán a Marek Hrbas.

škv, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..