Ufa - Omsk 2:4Stav série 1:3Hokejistům Omsku chybí do finále KHL poslední výhra

Hokejisté Omsku vyhráli v semifinále Kontinentální ligy na ledě Ufy 4:2 a za stavu 3:1 na zápasy jim k postupu do boje o Gagarinův pohár chybí jediné vítězství. Naposledy hrál Avangard ve finále KHL před sedmi lety.

Pět gólů padlo ve druhé třetině, v jejímž průběhu domácí hráči dokázali vymazat dvoubrankové vedení Omsku, v 38. minutě se pak ale podruhé v utkání prosadil Ilja Michejev.

V závěru pojistil výhru hostů Denis Zernov, jehož přihrávku si dojíždějící Pavel Koledov srazil do vlastní branky.

Omsk obsadil ve Východní konferenci čtvrté místo, ale v play off zvýšil obrátky a ze 13 zápasů prohrál jen dva.

Po úvodním hladkém triumfu 4:0 nad obhájci titulu z Kazaně si v dalším kole poradil s Barysem Astana 4:1. V sobotu bude mít Avangard při mečbolu výhodu domácího prostředí.