Rubriky:

Kontinentální liga

Karlovy Vary jsou o další krok blíž ke startu v KHL

8. října 2008 17:21 - KARLOVY VARY

Start Karlových Varů v Kontinentální hokejové lize (KHL) začíná nabývat čím dál reálnějších rozměrů. Podle komise soutěže, jež by chtěla konkurovat zámořské NHL, splňuje Energie podmínky pro vstup do KHL. Ruskému deníku Sport-Express to po krátké inspekční cestě do Česka řekl technický ředitel KHL Dmitrij Kurbatov.

Ruská delegace na začátku týdne zjišťovala v Karlových Varech, v jakých podmínkách klub funguje, možnosti ubytování i dopravy a další věci týkající se případného vstupu klubu do soutěže. "Jsme spokojeni. Karlovy Vary splňují veškeré podmínky pro start v naší soutěži," řekl Kurbatov, přestože nějaké rezervy podle něj existují. "Ale v principu nemáme námitek," dodal.

Doprava přímo do známého lázeňského města by neměla být problémem, neboť na karlovarském letišti roste nový terminál a mohou ho využívat letadla, která používají kluby KHL. Jisté výhrady měli zástupci soutěže k ubytování. "Ne vše splňuje naše požadavky, jsou tam ale i hotely na vysoké úrovni, kde nocují česká extraligová mužstva. Podívali jsme se do nich, personál ví, co špičkoví hokejisté potřebují," uvedl Kurbatov.

Nyní řeší ekonomické otázky

Současný stadion je nevyhovující, ale již zanedlouho budou mít Karlovarští k dispozici novou arénu. "Vedení klubu potvrdilo, že na jaře otevře novou moderní halu pro šest tisíc diváků a k ní další ledovou plochu. Viděli jsme dokončovací práce, v aréně budou prostorné šatny, lékařská místnost, zázemí pro novináře i podmínky pro televizní techniku. Tedy vše podle obecných nároků," řekl Kurbatov.

Do nově vzniklé soutěže, kterou hrají i tři kluby mimo Rusko, by mohl naskočit český zástupce již příští sezónu. Po Dinamu Riga, Dinamu Minsk a kazašském Barysu Astana by to mohly být právě Karlovy Vary, které se zatím zajímají oficiálně o start v KHL jako jediné z týmů české extraligy. "Sbírají všechny informace a podnikají kroky, aby zařazení do KHL dotáhli do úspěšného konce," řekl Kurbatov.

"Dokumentaci, která obsahuje všechny podmínky účasti v KHL, máme k dispozici už dávno. Nyní řešíme ekonomické otázky. V nejbližších dnech se setkáme s našimi sponzory a společnostmi, které mají zájem se tohoto projektu zúčastnit," uvedl pro Sport-Express generální manažer finalisty minulého extraligového ročníku Miroslav Vaněk. "Jakmile budeme mít jasno ve výšce rozpočtu na další sezonu, sejdeme se s vedením KHL," dodal Vaněk.

Vary by chtěly mít dva kluby

K setkání by mělo dojít již koncem týdne a ruská strana čeká na finanční garance v písemné podobě. "Už nyní splňujeme minimální finanční podmínky pro vstup do KHL. Definitivní rozhodnutí o našem startu v KHL by mělo padnout nejpozději do měsíce," uvedl Vaněk. Start týmu v KHL by měl být pro Karlovy Vary zajímavý i s ohledem na početnou ruskou komunitu ve městě. "V Karlových Varech a okolí žije asi 50 tisíc Rusů, další pak v Praze či blízkém německém městečku Lorenbergu, odkud k nám často jezdí na hokej," prohlásil Vaněk.

Karlovarští by nechtěli hrát v soutěži podřadnou roli. "Chceme vytvořit silné mužstvo. S rozpočtem 15 miliónů dolarů můžeme angažovat české a slovenské hvězdy, bývalé hráče NHL a třeba pár šikovných hráčů z německé ligy. Útočit na nejvyšší příčky bude samozřejmě těžké, ale chtěli bychom bojovat ve středu tabulky," pronesl Vaněk.

Západočeši však s případným startem v KHL nechtějí opustit ani českou nejvyšší soutěž. "Pokud se dohodneme se všemi sponzory, budeme mít dva silné týmy; jeden pro KHL a druhý pro extraligu. Nechceme však, aby ten pro extraligu byl pouze farmou. Chceme, aby bojoval o titul a účast v Lize mistrů," přiblížil odvážné záměry Vaněk. Karlovarští by chtěli, aby oba týmy spolupracovaly a hráči se mohli různě prolínat. "Zda to půjde takto zrealizovat, se ukáže až po jednáních s KHL, naším svazem a IIHF," dodal.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..