Omsk oplatil Rize porážku, Jágr vstřelil vítězný gól

MOSKVA

Hokejisté Omsku oplatili Dinamu Riga v Kontinentální lize středeční těsnou porážku a ve čtvrtek tým z lotyšské metropole porazili 3:0. Gólem a nahrávkou se na vítězství Avangardu podílel český útočník Jaromír Jágr, jenž protáhl svou bodovou sérii už na deset zápasů.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

Šestatřicetiletý Jágr otevřel skóre v šesté minutě v přesilovce a jeho gól se později ukázal jako vítězný, protože hosté Johna Grahama v domácí brance nepřekonali. Druhou trefu Omsku zaznamenal po pohledné akci na začátku druhé třetiny Kurjanov, asistenci si připsal také Pavel Rosa. Svůj 28. bod v sezóně, díky němuž se dotáhl na rozdíl jednoho bodu na lídra Jana Marka, přidal Jágr nahrávkou na třetí trefu Bondareva.

V Čeljabinsku přispěl jednou asistencí k vítězství domácího Traktoru obránce Jan Platil. Český bek pomohl na konci přvní třetiny při přesilovce svého týmu ke zvýšení na 2:0, hosté dokázali již jen snížit v závěru utkání, kdy se při početní výhodě prosadil Mozjakin.

Avangard Omsk - Dinamo Riga 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 6. Jágr, 21. Kurjanov (Rosa), 54. Bondarev (Jágr).
Traktor Čeljabinsk - Atlant Mytišči 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Kvaša, 20. Galkin (Platil) - 55. Mozjakin.
CSKA Moskva - Viťaz Čechov 3:2 po sam. nájezdech.
Branky: 6. Tertyšnij, 36. Sčastlivyj, rozhodující nájezd Suglobov - 10. Bojčenko, 33. Bezrukov