Marek v KHL znovu bodoval, hokejisté Magnitogorsku ale prohráli

MOSKVA

Český útočník Jan Marek se v čele kanadského bodování Kontinentální hokejové ligy opět vzdálil krajanu Jaromíru Jágrovi. Marek v pátečním utkání na ledě Balašichy přihrál Tomáši Rolinkovi na druhý gól hostů z Magnitogorsku a celkem má 30 bodů, zatímco druhý Jágr o dva méně. Po Rolinkově trefě ze 17. minuty vedl Metallurg už 2:0, nakonec ale vyhrála 4:2 domácí Balašicha.

Útočník Magnitogorsku Jan Marek

V utkání Čeljabinsku s Chabarovskem otevřel skóre český obránce Jan Platil, který v osmé minutě využil početní převahu domácího celku při signalizovaném vyloučení soupeřova hráče. Čeljabinsk nakonec zachránil vyrovnáním při power play v 60. minutě alespoň bod, na samostatné nájezdy ale s posledním týmem Charlamovovy divize prohrál.

Výsledky hokejové KHL:
Čeljabinsk - Chabarovsk 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Platil 1+0), MVD Balašicha - Magnitogorsk 4:2 (za hosty Rolinek 1+0, Marek a Kudrna oba 0+1), Nižněkamsk - Kazaň 4:1 (za domácí Hubáček 0+1).