Rubriky:

Kontinentální liga

Češi jsou v balíku! Prestižní liga odhalila seznam největších boháčů

19. května 2020 06:45 - Praha

Je to s českým hokejem opravdu tak špatné, jak by se podle výsledků na světových šampionátech, kde jsou Češi už dlouho bez medaile, mohlo vypadat? Pořád platí, že český hokej má hvězdy, které prestižní ligy umí zaplatit. Podle serveru championat.com bude třeba Dmitrij Jaškin druhým nejlépe honorovaným hokejistou Kontinentální ligy. V první pětce mají Češi i dalšího zástupce.

 

Profimedia.cz

Největším pracháčem v KHL je podle zmíněného serveru Vadim Šipačov, který vydělá pěkných 120 milionů rublů bez bonusů (cca 42 milionů korun). Pomyslné stříbro pak bere český útočník Jaškin, jemuž kontrakt bez bonusů zaručí ročník příjem o 25 milionů menší, což dává přepočteno na koruny příjem zhruba 33 milionů korun. „Na špici už nebude Sergej Mozjakin, nejvíce budou vydělávat hvězdy moskevského Dynama," uvádí ruský server.

I Kontinentální lize se zcela jistě projeví pandemie koronaviru, kluby budou šetřit. Třeba v Magnitogorsku, kde mívali hráči fantastické podmínky, musejí na výdělek ve výši 70 milionů rublů (cca 24,5 mil. korun) zapomenout. „Odměna pro Šipačova se šetření nedotkne, slušné peníze bude brát i Jaškin. Objektivně řečeno, tohle duo je nejlepší v KHL," soudí ruský web.

Obrovská pocta pro hokejového reprezentanta! Prestižní ocenění získal jako první Čech

Sedmadvacetiletý Jaškin v Dynamu překonal klubový rekord v počtu branek, který držel s 27 góly ze sezony 2009/10 Švéd Mattias Weinhandl. Český šikula narozený v Omsku vedení klubu nadchl a Dynamo velmi stálo o to, aby si účastníka MS 2018 a 2019 a Světového poháru 2016 udrželo. To se mu nakonec podařilo. Smlouva ale obsahuje klauzuli, že pokud Jaškin po nadcházející sezoně obdrží zajímavou nabídku z NHL, moskevský celek mu nebude bránit v odchodu.

Pocta pro českou hvězdu. Jaškin byl podle hokejistů KHL třetím nejlepším hráčem sezony

V přehledu boháčů není Jaškin jediným českým hokejistou. O bronzový stupínek se s výdělkem 90 milionů rublů dělí Jakub Kovář, který zářil v brance Jekatěrinburgu, bude nejlépe placeným gólmanem v soutěži. Stejnou odměnu jako Kovář budou brát i švýcarský útočník Sven Andrighetto z Omsku a finský útočník Teemu Hartikainen z Ufy.

Kdo bude v KHL vydělávat nejvíce  
jméno klub roční příjem bez bonusů
Vadim Šipačov D. Moskva 120 mil. rublů (42 mil. Kč)
Dmitrij Jaškin D. Moskva 95 (33)
Jakub Kovář Jekatěrinburg 90 (31,5)
Sven Andrighetto Omsk 90 (31,5)
Teemu Hartikainen Ufa 90 (31,5)
rjm, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..