Moskva je nachystaná na Utkání hvězd KHL

9. ledna 2009 17:02 - MOSKVA

Rudé náměstí uprostřed ruské metropole je už nachystané na sobotní Utkání hvězd Kontinentální hokejové ligy. Kluziště mezi Kremlem a obchodním domem GUM, které obvykle bývá plné bruslařů, bylo už v pátek večer pro veřejnost uzavřeno a zřízenci upravovali poslední detaily na tribuně, která vyrostla na straně ke kremelské zdi a Leninově mauzoleu.

U pokladen však stály obvyklé fronty zájemců o bruslení v příštích dnech; lístek na dopolední či podvečerní bruslení stojí 500 rublů (cca 350 Kč). Lístky na zápas hvězd jsou ale už vyprodané.

Rudé náměstí bylo sice i dnes odpoledne plné turistů, ale příznivci hokeje zřejmě zůstali doma, aby sledovali další zápasy KHL v televizi. "Hokej mě moc nezajímá." "Jágr? Kdo to je?" zněly odpovědi náhodně oslovených kolemjdoucích. O nastávající exhibici neměl žádné povědomí ani číšník v kavárně s výhledem na kluziště. Jenom jeden ze strážců obchodního domu se přiznal, že by raději koukal na mač, než postával ve vánici. Jak si ale povzdechl, lístky na zápas jsou už beznadějně vyprodané. Či spíše rozdané prominentním hostům.

V sobotu odpoledne se ale na Rudém náměstí neodehraje jen jediný hokejový zápas. Ještě před hvězdami vystoupí legendy ruského hokeje a borci z hlavních výběrů Jaromíra Jágra a Alexeje Jašina budou před vlastním utkáním nejprve soutěžit v sedmi disciplínách: ve štafetách s pukem i bez puku, v samostatných nájezdech, odpalování puku do dálky, rychlostřelbě pukem na cíl, rychlobruslení a soutěži brankářů.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..