Omsk prohrál v prodloužení, nestačily ani dva góly Jágra

MOSKVA

Jaromír Jágr, čerstvě nominovaný do české reprezentace pro blížící se turnaj LG Hockey Games, vstřelil v dresu Omsku dva góly, ale z vítězství se radovat nemohl. Hokejisté Avangardu totiž prohráli na domácím ledě s Novokuzněckem 3:4 v prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v 62. minutě slovenský útočník Richard Kapuš.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

Omsk prohrával s Novokuzněckem po dvou třetinách o dvě branky, když k obratu zavelel Jaromír Jágr. Nejprve čtyři minuty po druhé přestávce snížil a tři minuty před vypršením základní hrací doby vybojoval svým druhým gólem pro domácí tým prodloužení. V něm se ale už po dvou minutách přesně trefil hostující Kapuš.

Více radosti zažil obránce Astany Tomáš Klouček, jenž k výhře 5:4 po samostatných nájezdech nad Chabarovskem pomohl brankou a dvěma asistencemi.

Svůj jubilejní 30. gól dal útočník Nižního Novgorodu Pavel Brendl a na druhém místě tabulky střelců stíhá vedoucího Jana Marka z Magnitogorsku, který jich má na kontě 33. Brendlův gól do sítě Jaroslavle byl navíc vítězný a Torpedo vyhrálo 4:2.

Omsk - Novokuzněck 3:4 v prodl. (1:3, 0:0, 2:0 - 0:1)
Branky: 44. a 57. Jágr, 17. Popov - 8. Tatarinov, 11. Michajlov, 17. Orlov, 62. Kapuš.
Astana - Chabarovsk 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 17. a rozhodující nájezd Stümpel (Klouček), 33. Klouček, 36. Glazačev (Klouček), 51. Dallman - 41. a 53. Murley, 22. O. Bělov, 37. Pratt.
Togliatti - Čeljabinsk 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 39. Panov, 41. Šemelin, 42. Drugov, 60. Zacharčuk - 22. Veličkin.
Čerepovec - MVD Balašicha 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Piskunov, 16. Kwiatkowski, 38. Kwiatkowski, 43. Nagy (Straka) - 19. Gorbunov.
Jaroslavl - Nižnij Novgorod 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 13. Michnov, 60. Koňkov - 36. Potapov, 54. Bucajev, 56. Brendl, 57. Varnakov.
Petrohrad - Atlant Mytišči 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Petrov - 28. Gluchov, 39. Pirnes.
Voskresensk - Novosibirsk 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 16. Galuškin, 54. Bobrov, 54. Korotějev, 64. Poleščuk - 5. Pavlikovský, 29. Muratov, 40. Posnov