V Hradci Králové by se mohla hrát KHL

16. prosince 2009 11:14 - HRADEC KRÁLOVÉ

Kontinentální hokejová liga by se mohla hrát v Hradci Králové. Zástupci soutěže projevili zájem vybudovat na východě Čech klub, který by byl v budoucnosti součástí nejkvalitnější ligy v Evropě. O svém záměru již jednali s představiteli města.

Informoval o tom středeční Deník. "Máte unikátní možnost začlenit se mezi celosvětově známá města. Znamenalo by to navíc příliv značných investic do ubytovacích zařízení a dalších oblastí. Naším záměrem je také finančně podpořit váš ligový klub, s kterým budeme spolupracovat," citoval list z dopisu Sergeje Zajeva a bývalého vynikajícího útočníka Otakara Janeckého.

Podle náměstka primátora Martina Soukupa by se v Hradci Králové mohla KHL hrát již v příští sezoně. "Pro Hradec se (zástupci KHL) rozhodli kvůli umístění na dálniční síti nedaleko od Prahy a také kvůli zrekonstruovanému stadionu, který jim vyhovuje," uvedl Soukup. Podle něj by se na hradeckém stadionu musely pouze vybudovat nové šatny, což je stejně v plánu.

Nový klub, který by měl nést název Hradecký lev, by se o hokejovou arénu dělil s prvoligovým HC VCES. Zřízení klubu ani jeho provoz by neměly mít dopad na rozpočet města. "Organizátoři naopak chtějí HC VCES finančně podporovat a nabízejí zajímavé uplatnění v KHL i nejlepším odchovancům našeho hokeje. Nezanedbatelná je i možnost propagovat účastí v soutěži Hradec Králové prakticky po celém světě," řekl dnes novinářům hradecký primátor Otakar Divíšek.

Divíšek v pátek odletí společně se zástupci hradeckého hokejového klubu do Moskvy jednat s předsednictvem KHL o konkrétních podmínkách spolupráce. "Celé je to na začátku, představitelé KHL s námi jednali dvakrát," řekl primátor.

V minulosti se ve spojitosti s českým týmem v KHL mluvilo o extraligových Karlových Varech. Zástupci západočeského klubu však v březnu celý projekt zastavili s tím, že se k němu v budoucnosti již vracet nebudou.

ČTK

Časová osa: KHL 2021/22

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..