Omsk po olympijské pauze prohrál doma s Rigou, Jágr nehrál

PRAHA/MOSKVA

Po olympijské přestávce se naplno rozběhl program Kontinentální hokejové ligy (KHL). Avangard Omsk hned napoprvé prohrál doma s Dynamem Riga 3:5, když vítězství hostů vychytal Edgar Masalskis, jenž v osmifinále olympiády notně potrápil i českou reprezentaci. Tentokrát ale proti němu nehrál Jaromír Jágr, jenž se v sestavě Omsku prozatím neobjevil.

Marcel Hossa (vlevo) vstřelil Omsku dva góly

Hvězdou zápasu v Omsku tak byl vedle brankáře Masalskise především slovenský útočník Marcel Hossa, jenž vstřelil dvě branky. Omsk sice v zápase dvakrát vedl, ale hosté měli skvělý závěr, když Hossa dvakrát skóroval v rozmezí necelé minuty. Riga si výhrou upevnila osmou postupovou příčku v Západní konferenci KHL.

Parádní formu předvedl český útočník Jaroslavle Josef Vašíček, který přispěl k vítězství svého týmu nad Toljatti (5:2) jedním gólem a dvěma asistencemi. Prosadil se i jeho spoluhráč Zbyněk Irgl, autor jedné branky a přihrávky. V dresu Novosibirsku zase skóroval Leoš Čermák.

Češi zařídili i vítězství hokejistů Magnitogorsku na ledě Čerepovce. Na vedoucí branku domácího týmu v podání vnuka legendárního Viktora Tichonova nejprve odpověděl Platonov a Tomáš Rolinek zařídil na konci druhé třetiny vítězný gól po přihrávkách Jaroslava Kudrny a Jana Marka.

Omsk - Dynamo Riga 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Branky: 10. Šiškanov, 13. N. Nikitin, 48. Malyšev - 58. a 60. Hossa, 2. Darzinš, 19. Karsums, 60. Sprukts.
Astana - Dynamo Minsk 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky: 17. a 37. Rymarev, 33. Letowski, 57. Spiridonov, 60. Podhradský - 11. Meleško (Ševc), 18. Väänänen, 58. Andersson.
Ufa - Dynamo Moskva 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 7. Thoresen, 17. Kirill Kolcov, 29. Radulov.
Čerepovec - Magnitogorsk 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 4. Tichonov - 33. Platonov, 38. Rolinek (Kudrna, Marek).
Nižnij Novgorod - Novosibirsk 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 58. Novopašin - 11. Mirnov, 22. Čermák, 40. Karcev, 60. Tarasov.
Viťjaz Čechov - Chabarovsk 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 16. Kolesnikov, 50. Kozněv - 22. Kokšarov.
Jaroslavl - Toljatti 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 14. a 39. A. Michnov (na první Irgl, na druhou Vašíček), 25. Irgl (Vašíček), 41. Vašíček, 50. Tkačenko - 29. Drugov, 52. Repin.
Petrohrad - Čeljabinsk 7:5 (4:1, 0:3, 3:1)
Branky: 3. Klimenko, 6. Trubačev, 18. Sušinskij, 19. a 55. Rybin, 48. Zjuzin, 59. But - 5. a 30. Skačkov, 29. Kasjančuk, 35. Zavaruchin, 60. Kuzněcov.
CSKA Moskva - Novokuzněck 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 55. Paršin - 33. Vyglazov, 37. Orlov, 60. Tatarinov.
Balašicha - Nižněkamsk 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 7. Velikov, 44. Zajnulin, 48. Těrtyšnyj - 33. Ivanov, 46. Pestuško.
Spartak Moskva - Kazaň 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 3. Lapenkov - 45. Hyvönen, 51. Těreščenko, 58. Baďjukov.
Atlant Mytišči - Jekatěrinburg 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Posnov, 38. Bulis, rozh. nájezd Zubarev - 18. Fadějev, 48. Magogin.