VIDEO: Slováci vyřadí číslo 38 z reprezentace, na tragédii vzpomíná i NHL

9. září 2011 15:03 - PRAHA

Vedení Slovenského hokejového svazu rozhodlo, že vyřadí reprezentační dres s číslem 38, který nosil Pavol Demitra, ten zahynul ve středu při leteckém neštěstí s celým týmem Jaroslavle. Pro stejný krok se ve čtvrtek rozhodla i česká strana. Čtyřku Karla Rachůnka, patnáctku Jana Marka a třiašedesátku Josefa Vašíčka už neobleče nikdy žádný hráč v reprezentaci.

 

Jan Koller, ČTK

„Náš žal je stále velký. V jednom momentu ztratila rodina milujícího otce a celé Slovensko hokejového génia, charakterního a charizmatického člověka. Bez nadsázky, Pavol byl opravdovým idolem a vzorem pro mladé hokejisty, proto jsme se rozhodli, že číslo osmatřicet bude navždy vyřazeno z reprezentačních dresů hokejistů Slovenska," řekl Igor Nemeček, prezident Slovenského hokejového svazu.

Národní mužstvo Slovenska se v nadcházející sezóně také představí v dresech, na kterých bude výrazná vzpomínka na Pavla Demitru. „Odehrajeme všechna přípravná utkání do mistrovství světa v dresech, na kterých budou mít všichni hokejisti na počest památky vyšité malé číslo osmatřicet,“ dodal generální sekretář Otto Sýkora.

Na hokejisty vzpomínají i hráči z NHL. Někteří se znali osobně, hráli spolu. "Pavol byl skvělý kluk a spoluhráč. V šatně s ním byla legrace, je to hrozná tragédie," byl přepadlý Pierre Marc Bouchard z Minnesoty.

Rozloučení s českou trojicí proběhne na Staroměstském náměstí v neděli od patnácti hodin. „Je to nejlepší místo, tam si užívali slávu s fanoušky, rodiny s tím souhlasí,“ pověděl prezident Českého hokejové svazu Tomáš Král.

lik, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..