Červenka rozhodl v nájezdech o výhře Omsku, Petružálek má další gól

MOSKVA

Roman Červenka rozhodl o vítězství hokejistů Omsku v pondělním zápase Kontinentální ligy (KHL) proti Nižnému Novgorodu. Český útočník nejprve pouhých pět vteřin před koncem vyrovnal na 2:2 a nakonec rozhodl samostatné nájezdy. Gólově se prosadil i lídr bodování Jakub Petružálek, který přispěl k vítězství Chabarovsku nad Spartakem Moskva.

Útočník Chabarovsku Jakub Petružálek (vpravo) a Roman Červenka z Omsku

Proti Spartaku si litvínovský odchovanec připsal branku a po dvanácti zápasech má na kontě pět gólů a jedenáct asistencí. Na gól Petružálkovi přihrál krajan Petr Vrána, který se s 11 body rovněž posunul do desítky nejproduktivnějších ligových hráčů.

V elitní desítce bodování je i Červenka, který se navíc dvěma góly posunul do čela tabulky střelců. Letos už nasázel osm branek.

Nejproduktivnějším hráčem Dynama Moskva je ode dneška Marek Kvapil, jenž se v v Magnitogorsku postaral o obrat svého týmu proti domácímu Metallurgu. Na konci druhé třetiny si nejprve připsal asistenci u vyrovnávacího gólu na 4:4 a čtyři minuty před koncem zápasu vstřelil vítězný gól na 6:5.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Spartak Moskva 6:1
Branky: 35. a 45. Ignatuškin, 23. Ježov, 27. Lugin, 45. Kopejkin, 50. Petružálek (Vrána) - 14. Š. Růžička.
Omsk - N. Novgorod 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 60. a rozh. nájezd Červenka, 37. Volkov - 11. Jevsejenkov, 16. Varnakov.
Novosibirsk - Ufa 6:3
Branky: 22., 46., 54. Tarasenko, 25. a 43. Lehterä, 58. Černikov - 13. Svitov (Blaťák), 32. Mirnov, 32. Radulov.
Magnitogorsk - Dynamo Moskva 5:6
Branky: 14. Michnov, 22. Rolinek, 25. Glazačev, 34. Spiridonov, 40. S. Fjodorov - 13. Tolpeko, 23. Volkov, 38. Vj. Kozlov, 39. Graňák (Kvapil), 55. Koňkov, 56. Kvapil.