Kvapil skóroval v moskevském derby, Štěpánkovi návrat nevyšel

PRAHA/MOSKVA

Ještě bez Jakuba Klepiše, jehož získali z Ufy, nastoupili hokejisté Dynama Moskva v pátečním zápase Kontinentální ligy (KHL) na ledě rivala z CSKA. V moskevském derby byli však vidět jeho krajané. Na první branku domácích přihrával Petr Čáslava, za Dynamo skóroval Marek Kvapil. Jakub Štěpánek se vrátil do branky Petrohradu, ale musel spolknout porážku s Novgorodem 3:5.

Hokejový útočník Dynama Moskva Marek Kvapil střílí gól

Štěpánek původně k zápasu na ledě Nižného Novgorodu přicestoval jako náhradník a začátek zápasu sledoval ze střídačky. Když ale jeho nástupce Ježov inkasoval během první třetiny tři góly, musel po první přestávce do branky. Ani on ale domácí nezastavil, dvakrát inkasoval, a Petrohrad nakonec prohrál 3:5.

V zápase Novokuzněcku s Omskem zářila finská brankářská škola. Zatímco hostující Karri Rämö inkasoval až sedm minut před koncem po střele Kagarlického, domácí gólman Teemu Lassila nepustil za svá záda jediný puk.

Nulu vychytal i brankář Chanty-Mansijsku Edgar Masalskis, jehož tým vyhrál na ledě Astany vysoko 7:0. Jedním gólem a dvěma asistencemi se na vítězství podílel Igor Jemelejev, dvakrát se trefil Stanislav Žmakin.

Novokuzněck - Omsk 1:0
Branka: 53. Kagarlickij.
Astana - Chanty-Mansijsk 0:7
Branky: 3. a 59. Žmakin, 3. Skorochodov, 20. Chlyncev, 36. Magogin, 43. Jemelejev, 53. Buljanskij.
Jekatěrinburk - Magnitogorsk 2:6
Branky: 4. Ogorodnikov, 49. Savčenko - 17., 42., 56. Aaltonen, 11. Spiridonov, 24. But, 54. Jakubov.
N. Novgorod - Petrohrad 5:3
Branky: 8. a 19. Ellison, 13. a 22. Thörnberg, 23. Potapov - 18. Klimenko, 25. Makarov, 44. Tichonov.
Kazaň - A. Mytišči 6:3
Branky: 18., 40., 59. Zaripov, 19. N. Kapanen, 20. Lemťjugov, 53. Nikulin - 2. Andersson, 14. Radivojevič, 14. Žerděv.
CSKA Moskva - Dynamo Moskva 2:3
Branky: 2. Baďjukov (Čáslava), 45. Persson - 3. Kvapil, 11. Koňkov, 52. Gorochov.
Poprad - Dynamo Riga 3:5
Branky: 23. a 53. Mikuš (na první Hunkes, na druhou Netík), 20. Nagy - 33. a 60. Karšums, 14. Warg, 25. Sprukts, 56. Galvinš.