Čechov dostal přísnější tresty, v KHL ale zůstává

29. listopadu 2011 18:25 - MOSKVA

Prezident Kontinentální hokejové ligy Alexandr Medvěděv přehodnotil tresty, které vynesl šéf disciplinární komise Gennadij Veličkin po bitkách v závěru sobotního zápasu Čechova proti Čeljabinsku. Nejvíc se to týká Jeremyho Jablonského z Čechova, týmu, který vyvolal úmyslně bitku již poněkolikáté. Jablonski měl původně pykat osm zápasů, ale místo toho pro něho skončila celá sezóna. Klub nadále zůstává v soutěži, i když se mluvilo o jeho možném vyloučení.

 

www.khl.ru

"Již v minulosti byl suspendován na deset utkání. Nyní si navíc počínal velmi nesportovně, když přijel k soupeři zezadu a udeřil ho do obličeje, aniž by zadák Čeljabinsku nějaký útok očekával. Soutěž ho za takovou zákeřnost trestá zákazem startu do konce této sezóny," uvedl Medvěděv pro agenturu RIA Novosti.

Čechov hrál po dvou třetinách s Čeljabinskem nerozhodně 1:1, ale poté, co zápas ztratil, ukázali jeho hráči opět své bitkařské schopnosti. Řež odstartoval hrubý faul právě od Jablonského, který zranil Andreje Rjazanceva. Následně došlo i na bitky, jako smyslů zbavený po ledě jezdil Christopher Brennan a porval se například i brankář Matt Dalton, kterému se podařilo vyprovokovat k souboji svůj protějšek Mika Garnetta.

Rozhodčí rozdali celkem 148 trestných minut. Disciplinární komise následně potrestala Brennana zastavením činnosti na dvanáct zápasů, Jablonski měl nuceně odpočívat osm utkání a Alexander Sazonov jedno. Veličkin současně vyzval majitele a představitele klubů, aby zvážili, zda Čechov nevyloučit ze soutěže.

Hrozba vyloučení trvá

Místo toho přišlo zvýšení trestů hříšníkům a další postihy. Brennan si odpyká 15 duelů. Pět utkání musí vynechat i hostující bek Alexej Vasilčenko, neboť se do bitky na ledě zapojil jako hráč ze střídačky.

Kouč Čechova Andrej Nazarov obdržel pokutu za to, že při řádění svých svěřenců nijak nezasáhl. Navíc nedorazil na tiskovou konferenci, za což stihl peněžitý trest i kouče Čeljabinsku Valerije Bělousova. Nazarov prý navíc obdržel důrazné varování, nicméně Čechov v KHL zůstává. "Rozhodli jsme se, že nebudeme přistupovat k dalším opatřením," uvedl Medvěděv. Hrozba vyloučení klubu je však v případě opakovaní nepřístojností reálná.

Čechov se podobně neslavně předvedl již poněkolikáté. V minulé sezóně hráči Viťazu například vyprovokovali hromadnou bitku v Omsku, kde napadli i české hráče Jaromíra Jágra, Romana Červenku a Martina Škoulu. V této sezóně se rvali v Rize, v Magnitogorsku nebo v Popradě.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..