Živě

Jeden z nejlepších hokejistů historie se vrhá na trenérskou dráhu! Čeká jej obrovská výzva

14. července 2021 15:59 - Moskva/Praha

Devět let poté, co ukončil nesmírně úspěšnou hráčskou kariéru, se jeden z nejlepších hokejistů ruské historie Sergej Fjodorov vrhá na trenérskou dráhu. A nečekají jej postupné kroky, ale hned klub s těmi nejvyššími ambicemi. Dnes jednapadesátiletý bývalý útočník byl jmenován hlavním koučem CSKA Moskva.

 

Profimedia.cz

Ve funkci střídá uznávaného Igora Nikitina, jenž klub vedl uplynulých sedm sezon, poslední čtyři jako hlavní trenér. Mužstvo pod jeho vedením v každé dohrané sezoně dokráčelo až do finále play off, v roce 2019 Gagarinův pohár vyhrálo.

Fjodorov pro CSKA začal pracovat v roce 2012 ihned poté, co skončil s hráčskou kariérou. Od roku 2013 je členem dozorčí rady klubu.

Jako hráč získal se Sovětským svazem resp. Ruskem tři tituly mistrů světa, ve své sbírce má i stříbro a bronz ze zimních olympijských her. V NHL odehrál Fjodorov přes 1200 zápasů základní části a udržoval si průměr téměř bodu na zápas.

V roce 1994 získal jako první Evropan v historii Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče sezony. S Detroitem, v němž strávil převážnou část své zámořské kariéry, třikrát vyhrál Stanleyův pohár. V roce 2016 byl uveden do Síně slávy.

škv, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..