Magnitogorsk - Lev 6:1Lev utrpěl v Magnitogorsku debakl, hvězdný Malkin si připsal gól a dvě asistence

Dosud největší prohru v Kontinentální hokejové lize musel skousnout nováček soutěže Lev Praha, když v Magnitogorsku utrpěl debakl 6:1. Svěřenci kouče Jandače doplatili na tragický vstup do prostřední části hry, kdy během 111 vteřin třikrát inkasovali a třetinu nakonec prohráli 0:5. Největší hvězda Metallurgu Jevgenij Malkin si připsal gól a dvě asistence. První pokus na reparát bude mít Lev v sobotu, kdy se představí na ledě Čeljabinsku.

Petr Vrána z týmu Lev Praha (vpravo) - ilustrační foto.

"Nejedeme se do Magnitogorsku dívat na Malkina. Je nám ale jasné, že nebezpečný bude." Slova kouče Lva Josefa Jandače potvrdila hvězdná posila z Pittsburghu hned v úvodu zápasu. Jeho formace s Platonovem a Mozjakinem na křídlech taky byla v šesté minutě u úvodního gólu. Malkin posunul ve středním pásmu puk Platonovovi, který se protáhl mezi dvěma bránícími obránci a překonal Pöpperleho.

Lev však přispěchal s rychlou odpovědí, už za tři minuty srovnal ranou od modré Jakub Klepiš. Vstřelený gól Jandačův tým povzbudil a zatlačil domácí do obrany. Finský gólman Ahonen měl starosti především s pokusy Surového s Vránou, stav 1:1 ale vydržel.

Že má Lev z Malkina pro strach uděláno, pak prokázal Michal Sersen. Když totiž tahoun Magnitogorsku dorážel po odpískání na gólmana Pöpperleho, slovenský obránce ho nekompromisním direktem poslal k ledu. Samozřejmé za pískotu domácích tribun.

Tři góly za 111 vteřin a bylo po nadějích

Jenže start druhé třetiny se pro Lva změnil v noční můru. Tomáš Rachůnek vyfasoval za faul vysokou holí 2+2 minuty a domácí nabídnutou výhodu beze zbytku využili. Malkinův nájezd v první části přesilovky Pöpperle sice pádem pod nohy zhatil, odkrytou klec však z dorážky trefil Mozjakin.

O minutu později potrestal i druhou dvouminutovku Rachůnkova vyloučení Antipin a aby toho nebylo málo, čtvrtý zásah přidal přesnou trefou z vrcholku levého kruhu Kazionov. Tři trefy od sebe dělilo pouhých 111 vteřin! Kouč Jandač si vyžádal oddechový čas, i po něm ale Magnitogorsk pokračoval v drtivém tlaku.

V závěru třetiny navýšil v přesilové hře už na 6:1 Jevgenij Malkin, který si tak ve svém čtvrtém zápase připsal premiérovou trefu. Domácí i v závěrečné třetině byli aktivnější, jejich tlak už však přeci jen tak intenzivní nebyl. Šance ale přicházely dál, Tomáš Pöpperle však ještě větší gólový příděl nepřipustil.

Lev si tak připsal třetí prohru v sezóně, další zápas jej čeká v sobotu v Čeljabinsku.

Kontinentální hokejová liga
Magnitogorsk - Lev Praha 6:1 (1:1, 5:0, 0:0)on-line
Branky a nahrávky: 6. Platonov (Mozjakin, Malkin), 24. Mozjakin (Gončar, Malkin), 25. Antipin (Mozjakin, Gončar), 26. Kazionov (Jakubov), 32. Antipin (Hodgman, O´Reilly), 40. Malkin (Mozjakin, Platonov) - 9. Klepiš. Rozhodčí: Rogačjov, Nalivajko - Dědulja, Goljak. Vyloučení: 3:7, navíc Bernackij (Mag.) 10 min. Využití: 4:0.
Magnitogorsk: Ahonen - Bondarev, Gončar, Antipin, Birjukov, Tverdovskij, Mišarin, Bernackij - Platonov, Malkin, Mozjakin - Potěchin, O´Reilly, Lisin - Kuljomin, Hodgman, Ždynov - Kazionov, Jakubov, Kocov - Grigorenko. Trenér: Maurice.
Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Pikard, Porseland, Sersen - Klepiš, Vrána, Voráček - Hudler, Christensen, Novotný - Hossa, Mikúš, Surový - Rachůnek, Jaroslav Svoboda, Sekáč. Trenéři: Josef Jandač a Jiří Kalous.

4 Mytišči 52 137 : 141 73
5 Minsk 52 125 : 148 71
6 Novgorod 52 142 : 146 69
7 Spartak 52 106 : 151 52