Čeljabinsk - Novosibirsk 1:2Salák postoupil s Novosibirskem do čtvrtfinále Gagarinova poháru

Český reprezentační gólman Alexander Salák dovedl hokejisty Novosibirsku do čtvrtfinále play off Kontinentální ligy. Jeho tým dnes zvítězil na ledě Čeljabinsku 2:1 a sérii vyhrál 4:2.

Brankář Alexander Salák v reprezentaci

O postup mezi nejlepší kvarteto týmů Gagarinova poháru bude Novosibirsk hrát s Magnitogorskem, Salák tak změří síly i s nejproduktivnějším českým hokejistou v KHL Janem Kovářem. V dresu Čeljabinsku skončilo play off pro útočníky Jana Bulise a Martina Růžičku.

Salák dnes kryl 23 střel. Překonal ho jen Anton Glinkin, který v 40. minutě vyrovnal na 1:1. Vítězství hostům zařídil v 53. minutě Jarno Koskiranta. Česká gólman inkasoval pouze jednou stejně jako v předchozím zápase.

V osmifinále odchytal Salák pět utkání a byl u všech čtyř výher. Úvodní zápas série s Čeljabinskem vynechal kvůli disciplinárnímu trestu.