Novokuzněck - Záhřeb 5:1Mezi střelce se prosadili v KHL Horák, Kousal a Kašpar

Moskva

Tři čeští hokejisté se v nedělním programu Kontinentální hokejové ligy zapsali mezi střelce. Roman Horák se trefil za Podolsk, Lukáš Kašpar za Slovan Bratislava a Robert Kousal z Novokuzněcku přidal k brance také jednu asistenci.

Roman Horák.

Kousal otevřel skóre domácího utkání se Záhřebem ve třetí minutě v přesilovce a po vyrovnání chorvatského celku se podílel i na druhé brance Novokuzněcku. Nejhorší tým soutěže Metallurg pak přidal ještě další tři branky, vyhrál jasně 5:1 a zhoršil vyhlídky Medveščaku na postup do play off.

V souboji předposledních celků obou konferencí byl úspěšnější zástupce Západu Podolsk. Horák uzavřel skóre duelu s Chabarovskem čtyři minuty před koncem v přesilové hře na 4:1. Novosibirsk potvrdil roli favorita proti Slovanu Bratislava, který navzdory trefě Kašpara do branky Alexandera Saláka zdolal 3:2.

Bodoval také Jiří Novotný z Jaroslavle, jehož asistence ale nepomohla odvrátit domácí porážku 3:6 se Soči.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Viťaz Podolsk 1:4 (za hosty Horák 1+0)
Vladivostok - Dynamo Moskva 2:5
Novokuzněck - Záhřeb 5:1 (za domácí Kousal 1+1)
Novosibirsk - Slovan Bratislava 3:2 (za hosty Kašpar 1+0)
Jaroslavl - HK Soči 3:6 (za domácí Novotný 0+1)
Kazaň - Magnitogorsk 0:1
Spartak Moskva - CSKA Moskva 2:4

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.