Omsk - Astana 3:1Furch přišel necelou minutu před koncem o nulu, Jakub Kovář dostal sedm gólů

Moskva

Pouhých 54 sekund dělilo brankáře Omsku Dominika Furcha od druhé vychytané nuly v sezóně KHL. Český gólman v dnešním duelu proti Barysu Astana inkasoval v čase 59:06, jeho Avangard však zvítězil 3:1 a jako jediný je po třech odehraných zápasech stoprocentní.

Brankář Dominik Furch během tréninku hokejové reprezentace ve Znojmě.

Bývalého slávistického gólmana překonal v poslední minutě kapitán Barysu Brandon Bochenski, jenž vyšťoural puk zpod Furchovy brusle, kam se odrazil po předchozí tyčce.

Furch má i přes dnešní ztracenou nulu v úvodu ročníku výbornou bilanci. V prvním utkání si připsal čisté konto a v dalších dvou dostal pokaždé pouze jeden gól. Celkově čelil 50 střelám a zaznamenal 48 zákroků.

Sedm puků musel lovit ze své sítě Jakub Kovář z Čerepovce, jenž nezabránil domácí porážce 2:7 od Čeljabinsku. Jeho mladší bratr Jan Kovář se poprvé v sezóně v dresu mistrovského Magnitogorsku trefil, ale neodvrátil prohru 2:4 v Petrohradu.