Rubriky:

Kontinentální liga

Rusko truchlí. Uznávaný hokejový rozhodčí podlehl ve 47 letech vážné nemoci

20. ledna 2017 12:09 - Moskva/Praha

Ruský hokej truchlí. Ve čtvrtek totiž ve věku 47 let zemřel zkušený hlavní rozhodčí Rafael Kadyrov. Jednomu z nejlepších arbitrů v Rusku, který v tamní Superlize a následně i Kontinentální lize odřídil přes 700 zápasů, diagnostikovali lékaři na konci loňského roku zhoubný nádor na mozku.

 

Profimedia.cz

Kadyrov se pískání hokejových zápasů věnoval od sezóny 1998/98 a postupem času se vypracoval mezi jednoho z nejuznávanějších rozhodčí v Evropě. Ve své kariéře se zúčastnil dvou seniorských světových šampionátů, jednoho juniorského a šestkrát řídil mistrovství světa hráčů do osmnácti let. V září roku 2016 rozhodoval teprve jako druhý sudí 700. zápas v ruské nejvyšší soutěži.

„Ruská hokejová federace vyjadřuje hlubokou soustrast příbuzným a přátelům Rafaela Kadyrova, stejně jako jeho kolegům a všem, kteří ho znali a pracovali s ním," uvedla v prohlášení Ruská hokejová federace.

KHL uctí památku zesnulého arbitra minutou ticha v neděli, kdy se v Ufě uskuteční Utkání hvězd.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Kontinentální liga

MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..