Rubriky:

Kontinentální liga

Před řvoucí lůzu se nevrátíme, vzkazuje Slovan Bratislava šéfovi slovenské ligy

17. února 2017 20:12 - Bratislava

Šéf slovenské hokejové Tipsport ligy Richard Lintner řekl na adresu Slovanu Bratislava, aby už přestal hrát nesmyslná utkání v Kontinentální hokejové lize (KHL) a vrátil se na domácí stadióny. Generální manažer Slovanu Maroš Krajči mu přes klubový web vzkázal, že mužstvo z hlavního města nemá zájem o utkání před řvoucí lůzou na slovenských zimních stadiónech.

 

Ivan Vilček, Právo

„KHL je špičková globální liga. Proč má fanoušek Slovanu vyměnit kulturní a tolerantní prostředí arén v Petrohradu, v Moskvě nebo v Jaroslavli, kde hráče po každém utkání vytleskají, za slovenské zimní stadióny, kde je i pět let po odchodu Slovanu nejpopulárnějším skandováním ´HC Slovan sku...ná Bratislava´?" položil řečnickou otázku Krajči. Lintnerovi vzkázal, že každé utkání v Bratislavě navštěvuje mnohem víc diváků, než všechna utkání slovenského ligového kola dohromady.

Končit v polovině února?

Šéf slovenské hokejové ligy tvrdí, že utkáním v Bratislavě chybí rivalita a atmosféra derby. „Slovan hraje proti týmům, jejichž názvy fanoušci mnohdy ani neznají," řekl Lintner pro server sport.sk. Vyjádřil se rovněž k tomu, že Slovan se letos neprobojoval do play off KHL a sezónu ukončil v polovině února. „Končit sezónu v čase, když všude jinde jde právě do tuhého, je pro mě nepochopitelné," konstatoval.

Krajči mu vzkázal, že Lintner nemá se Slovanem nic společného „kromě pravidelných žádostí o volné nebo zlevněné VIP vstupenky, aby mohl zhlédnout vyprodaná utkání Slovanu v KHL". Generální manažer připomněl, že utkání KHL zvýšila průměrnou návštěvnost na bratislavském zimním stadiónu o 3000 lidí a hodnota vstupenek se zdvojnásobila, až ztrojnásobila.

„O značce, produktu a budoucnosti HC Slovan Bratislava mají právo se vyjadřovat pouze majitelé, akcionáři, zaměstnanci a fanoušci, z nichž mnozí mají ke klubu celoživotní vztah," zdůraznil Krajči.

Ivan Vilček, Sport.cz, Právo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..