Jan Kovář je po čtvrtfinále druhý v produktivitě play off KHL

Moskva

Český hokejový útočník Jan Kovář z Magnitogorsku je po čtvrtfinále druhým nejproduktivnějším hráčem play off Kontinentální ligy. V devíti zápasech si připsal 17 bodů za osm branek a devět asistencí. V čele je jeho spoluhráč z útoku Danis Zaripov, který nasbíral stejný počet bodů za 11 gólů a šest asistencí.

Jan Kovář během tréninku hokejové reprezentace před zápasy turnaje Karjala Cup.

Třetí místo patří se 14 body dalšímu členovi jejich formace Sergeji Mozjakinovi. Kovář je také druhý za Zaripovem v tabulce střelců a mezi nahrávači mu patří čtvrté místo.

Šestá pozice patří v produktivitě obránci Jakubu Nakládalovi z Jaroslavle, který v 11 duelech zaznamenal šest branek a pět přihrávek. V kanadském bodování obránců mu patří druhé místo za Chrisem Leem z Magnitogorsku, který nasbíral už 14 bodů.

Individuální statistiky play off KHL po čtvrtfinále:
Kanadské bodování:
1. Zaripov 9 zápasů/17 bodů (11 branek + 6 asistencí)
2. Jan Kovář 9/17 (8+9)
3. Mozjakin (všichni Magnitogorsk) 8/14 (3+11)
Brankáři:
Dominik Furch (Omsk) odchytal v 12 zápasech 752:26 minut, inkasoval 24 branek, průměr měl 1,91 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 92,2 procenta a jednou udržel čisté konto.
Pavel Francouz (Čeljabinsk) odchytal v šesti zápasech 335:11 minut, inkasoval 12 branek, průměr měl 2,15 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 92,4 procenta.