Ufa - Omsk 3:2 PPHokejisté Ufy vyhráli sedmý zápas play off nad Furchovým Omskem

Moskva

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy zkompletovala Ufa, jež v rozhodujícím sedmém duelu osmifinálové série s Omskem zvítězila 3:2 v prodloužení. Českého brankáře v brance Avangardu Dominika Furcha překonal v 73. minutě střelou mezi betony Maxim Gončarov.

Ufa už měla blízko k výhře v normální hrací době, když ji v 58. minutě poslal do vedení 2:1 Teemu Hartikainen. V přesilové hře podpořené ještě hráčem navíc při odvolání Furcha z branky však v čase 59:43 poslal zápas do prodloužení Maxim Čudinov.

V nastavení rozhodl k radosti domácích fanoušků Gončarov a zajistil týmu Salavat Julajev postup do konferenčního semifinále proti Čeljabinsku. V něm může Ufa čelit dalšímu českému brankáři Pavlu Francouzovi, jenž ale nedochytal předchozí sérii proti Nižněkamsku kvůli zranění.

Další dvojice jsou Kazaň - Magnitogorsk, Petrohrad - Jaroslavl a CSKA Moskva - Jokerit Helsinky.