Čeljabinsk - Ufa 7:1Francouz se v KHL vrátil do branky, Čeljabinsk rozstřílel Ufu

Hokejisté Čeljabinsku porazili ve čtvrtfinále Kontinentální ligy Ufu vysoko 7:1 a o postupujícím týmu tak rozhodne až sedmý zápas. Český reprezentant Pavel Francouz, který se do branky domácího Traktoru vrátil po dvou zápasech místo Vasilije Děmčenka, pomohl k vítězství 36 zákroky.

Ufa za stavu 3:2 na zápasy začala náporem, ale Čeljabinsk odolal a na začátku druhé třetiny udeřil. Po třech gólech v rozmezí šesti a půl minuty odjel z ufské branky kanadský olympionik Ben Scrivens a nahradil ho Andrej Karejev.

Hosté pak sice v přesilovce snížili, ale Čeljabinsk za necelé dvě minuty nasypal tři góly i do Karejevovy branky a vedl už 6:1. V závěrečné třetině přidal Traktor ještě jeden zásah.

Kazaň si tak na soupeře ve finále Východní konference bude muset počkat až do úterního zápasu v Ufě. Na západě už je jisté, že o postup do finále Gagarinova poháru se utkají Petrohrad a CSKA Moskva.