Bern vyhrál v kvalifikaci Ligy mistrů nad domácím Norimberkem

Hokejisté Bernu vstoupili úspěšně do kvalifikace Ligy mistrů, když v Norimberku porazili domácí Sinupret Ice Tigers 4:1. Švýcarský celek si může zajistit účast v hlavní soutěži už v sobotu, pokud uspěje proti Košicím.

Fanousci hokejistů Bernu

Na úvodní branku nově vzniklé soutěže se v pátek čekalo až do 31. minuty, kdy se v přesilovce při Polaczekově trestu prosadil Kanaďan Abid a dostal Bern do vedení. Ještě v druhé části vyrovnal jeho krajan Savage, ale závěrečná část patřila švýcarskému celku. V 42. minutě se trefil Bärtschi, vedení pojistil Gamache a výsledek dovršil při power play Bordeleau.

Kvalifikace Ligy mistrů:
Norimberk Sinupret Ice Tigers - SC Bern 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 36. Savage - 31. Abid (Furrer), 42. Bärtschi, 51. Gamache (Goren), 60. Bordeleau (Roche). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Rönnmark (Švéd.) - Bouguin (Fr.), Deweerdt (Belg.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5046.