Hokejisté Bernu porazili i Košice a jsou v Lize mistrů

NORIMBERK

Hokejisté Bernu obsadili poslední volné místo v nové Lize mistrů. V kvalifikačním turnaji po výhře nad domácím Norimberkem v sobotu zvítězili i nad Košicemi 5:4 a mohli slavit postup. Na tom už nic nemůže změnit nedělní duel slovenského vicemistra s německým klubem. Vítěz základní části uplynulého ročníku švýcarské ligy se zařadí do skupiny B ke švédskému HV 71 z Jönköpingu a finskému Blues Espoo.

České trio v dresu Košic - obránci Jaroslav Špelda, Petr Mocek a útočník Jan Kopecký - si tak v hlavní soutěži nezahraje. Východoslovenskému týmu vypomáhal i bek Radek Philipp, který po turnaji zamířil do švédské Luley.

Bern udeřil v úvodní třetině v přesilovkách. Při Faithově trestu otevřel v 7. minutě skóre Kanaďan Goren a za čtyři minuty zvýšil při Gronově pobytu na trestné lavici další hráč z kolébky hokeje Dubé. Košice se nevzdaly a v 27. minutě se prosadil rovněž z přesilovky Faith a za 31 sekund vyrovnal Šimurda.

Přestřelka pokračovala a hned v 29. minutě padly branky na obou stranách. Bärtschi vrátil Bernu vedení, ale Šimurda za 20 vteřin vyrovnal. Kanaďan Abid přiblížil ještě v druhém dějství švýcarský tým opět k postupu, ale v 45. minutě se trefil znovu Faith. Další Abidova trefa z přesilovky v 53. minutě však už rozhodla.

SC Bern - HC Košice 5:4 (2:0, 2:3, 1:0)
Branky: 7. Goren (Gamache, Dubé), 11. Dubé (Jackman, Gamache), 29. Bärtschi (Abid, Bordeleau), 36. Abid (Gamache), 53. Abid (Bordeleau) - 27. Faith (Miklík, Bartoš), 28. Šimurda (Sýkora, Špelda), 29. Šimurda (Jenčík), 45. Faith (Miklík, Bartoš). Rozhodčí: Laaksonen (Fin.), Rönnmark (Švéd.) - Bouguin (Fr.), Kaspar (Rak.). Vyloučení: 1:5. Využití: 3:1. Diváci: 1859.