Rubriky:

MS 2020

Švýcaři spřádají plán! Chtějí přebrat hokejový šampionát Putinovi

13. května 2020 06:15 - Curych

Mistrovství světa v hokeji v Curychu a Lausanne právě v těchto dnech mělo být v plném proudu, ale kvůli koronaviru bylo zrušeno. Švýcaři po počátečním totálním rozčarování a zmaru stále více živí naději, že by se do jejich země mohl šampionát záhy dostat, i když pořadatelství je už přiděleno až do roku 2025.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Za rok se podle plánu má MS uskutečnit v Rize a Minsku, pokusy získat tuhle akci by byly marné. Následovat mají Finové a pak Rusové. Jenže... Pro rok 2023 by se podle webu blick.ch mohla naskytnout Švýcarsku mimořádná příležitost.

V čem tkví? „Zdá se, že ve výstavbě nového ledového paláce v Petrohradě, který se má stát největším hokejovým stadionem na světě s až 23 000 místy, dochází ke zpoždění," hledá možnosti změny blick.ch. A co víc. Světová antidopingová agentura WADA rozhodla, že Rusko nemůže kvůli státem řízenému dopingu pořádat významné sportovní akce po dobu čtyř let.

Švýcaři se vzdali myšlenky uspořádat hokejové MS příští rok

Podle webu je „tedy možné s trochou diplomatické dovednosti Rusy přesvědčit, aby přenechali akci Švýcarsku". A kdo jiný by to měl dokázat než švýcarský šéf světového hokeje René Fasel? Jeho přátelské vazby na prezidenta Vladimira Putina, vášnivého hokejového fandu a zastánce vrcholných akcí v Rusku, jsou dobře známé.

Fasel se sice ještě v předkoronavirové době vyjádřil, že Rusům by MS 2023 i přes verdikt WADA mělo zůstat, situace se ale mění. Právě Putin a jeho lidé by si podle švýcarských tvrzení mohli zachránit tvář a vyhnout se vášnivým diskusím o zákazu WADA. A Švýcarsko by nemuselo čekat na pořadatelství až na nevděčný olympijský rok 2026 nebo třeba ještě déle.

Spoléhá i na to, že místo starého Hallenstadionu má do roku 2023 Curych disponovat Swiss Life Arenou, jejíž výstavba probíhá podle plánu.

vap, Sport.cz

Časová osa: MS v hokeji 2020

Filtr článků - MS 2020