Rubriky:

MS 2016

Bob a Bobek mají hokejové nástupce. Trapas, peklo, lepší než ministr, hodnotí diskutéři

18. května 2016 17:31 - Praha

Na veřejnosti se předvedli už dříve, ovšem beze jmen. Teď už je mají. Hokejový národní tým může jít do čtvrtečního čtvrtfinálového boje na MS s Američany s podporou maskotů, kteří nově nesou jména Puk a Ťuk. Lvíčci s čísly 47 a 98 na zádech symbolizují zisk první zlaté medaile na šampionátu a slavný triumf na olympiádě v Naganu. Poprvé se představili v generálce národního týmu před MS proti Kanadě v Praze.

 

hokeje ledního svaz Český, ČTK

Jména pro maskoty navrhli fanoušci, kteří poté sami hlasovali pro jednu ze tří možností vybraných odbornou porotou. Vítězný návrh Sabiny Khekové dostal 57,7 procenta hlasů a výrazně předčil další varianty Gólík a Bruslík respektive Sváťa a Péťa podle jmen, která slaví svátek ve dnech, kdy národní tým získal v letech 1947 a 1998 zlaté medaile.

Český hokej dosud doprovázel nejen při utkáních národního týmu jako maskot lvíček Tomík. Při loňském mistrovství světa v Praze a Ostravě si diváky podmanili maskoti Bob a Bobek, které však hokejový svaz s ohledem na autorská práva nemůže a nechce používat.

A jaké komentáře provázejí uvedení novinky na Twitteru? "Ze jmen, která se dostala do finále, jsou tahle nejlepší, ale sama bych asi vybrala jiná," píše jedna z fanynek. "Peklo, nevkus, dětinská malůvka a trapas," přidal negativní ohlas jeden z příznivců.

Jména tak trochu evokují aktuální Večerníček - příběhy Bzuka a Ťuka. Alespoň to připomíná další z diskutérů.

"Tak pořád lepší než Ťok," ve vtipkování a hříčkách pokračoval v narážce na podobné jméno ministra dopravy další přispěvatel.

vap, ČTK, Sport.cz

Líbí se i vám nejvíce jména Puk a Ťuk?


Časová osa: MS 2016

Filtr článků - MS 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..