Komise rozhodčích se Čechům omluvila za tři chyby - dva góly neměly platit

19. května 2014 10:49 - Minsk

Komise rozhodčích na hokejovém šampionátu v Minsku uznala, že druhý gól Dánska do české sítě neměl být pro jasné postavení útočícího hráče v brankovišti uznaný a omluvila se českému týmu za zjevnou chybu amerických rozhodčích. Dá se předpokládat, že dvojice Kaval, Patafie bude mít omezenou delegaci na příští zápasy šampionátu.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

Vedení českého týmu se obrátilo na sekretáře komise rozhodčích IIHF Konstantina Komissarova se žádostí o prověření několika situací, které byly zjevně posouzeny nesprávně a v rozporu s pravidly.

Vedle druhého dánského gólu šlo i o nepřesně uložený trest útočníkovi Janu Kovářovi na pět minut a do konce utkání za zranění kanadského kapitána Bieksy. I tady komise uznala pochybení s tím, že měl být uložen trest za hru vysokou holí na dvakrát dvě minuty.

Neměl platit ani gól Švédů

Komise rozhodčích dokonce dospěla k závěru, že jedna z branek Švédska při utkání s Českem, jak prokázalo rozfázování videozáznamu, uznána být neměla pro postavení v brankovišti, v tomto případě však podle Komissarova byla úloha rozhodčích výrazně ztížena rychlostí akce.

Sekretář komise se každopádně za všechna rozhodnutí českému mužstvu veřejně omluvil a zdůraznil, že další kroky podniknuty nebudou, což ostatně ani nebylo cílem české žádosti. "Z našeho pohledu je nejdůležitější, aby se výklad například při postavení útočícího hráče v brankovišti sjednotil a aby podobných chybných rozhodnutí bylo co nejméně," přiznal generální manažer Slavomír Lener.

Zmíněné chyby přiměly asistenta českého kouče Jaroslava Špačka k prohlášení, že rozhodčí jsou špatným článkem mistrovství a gólman Alexander Salák mluvil o ostudě a doufal, že si američtí sudí, kteří Dánům uznali ten gól, už na šampionátu nezapískají.

Martin Kézr (Minsk), Právo

Jaké jsou výkony rozhodčích na hokejovém MS?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..