Finové si zaslouží finále víc. Náš výkon na to nebyl, přiznal Hertl

Minsk

Sen o finále v Minsku je pryč. Čeští hokejisté nedokázali Finům v semifinále mistrovství světa vůbec vstřelit gól a útočník Tomáš Hertl po prohře 0:3 cítil, že sobotní výkon reprezentantů prostě na postup nestačil.

Zleva čeští reprezentanti Tomáš Hertl a Jaromír Jágr. Situaci s nimi sleduje Fin Ville Lajunen.

Bez gólu se nedá vyhrát žádné utkání. Co k němu proti Finům chybělo?

Celkově naše hra nebyla dobrá. Pár šancí jsme sice možná měli, jenže při nich se k nám puk správně neodrazil. Hlavně jsme ale neměli takový tlak do branky jako ve čtvrtfinále s Američany, pak i góly těžko mohly přijít. A to ještě Saša Salák chytil pár finských tutovek, jinak by výsledek vypadal ještě hůř.

Proč bylo tak těžké překonat pečlivou finskou obranu?

Finové hráli výborně defenzívu už od středního pásma, vůbec jsme se nebyli schopni delší čas usadit se v naší útočné třetině. Když je ale nedokážeme motat víc než jedno střídání, pak je to i s góly čekání trochu na náhodu. Nevyšlo nám skoro nic.

Viděl jste velkou frustraci Jaromíra Jágra, jenž v poslední třetině na trestné lavici mrskal vším, co mu přišlo pod ruku?

On byl tím, kdo mužstvo pořád burcoval. Nemá se za co stydět, ale takhle naštvanýho jsem ho skutečně viděl snad poprvé. Myslím, že to všichni máme v hlavě stejně. Chtěli jsme se tady porvat o tu nejhezčí medaili, výkon na to ale nebyl.

Jak hluboké cítíte zklamání?

Zklamání je hlavně z toho, že se nám ten zápas takhle nepovedl a že jsme nepředvedli ani pořádný výkon. Možná se zdálo, že stojíme kousek od finále, jenže Finové si za to co předvedli na ledě, zaslouží účast v něm víc.

Ještě je ale ve hře bronz. Co pro něj musíte dělat při nedělním souboji se Švédy jinak?

Jestli se chceme pokusit urvat poslední medaili, tak musíme hned hodit za hlavu, co se stalo, dobře se vyspat a proti Švédům se předvést jako úplně jiné mužstvo. Jít si víc za tím, sesekat je před bránou, vyšťourat tam puky a dostat je soupeři do sítě.