Rubriky:

MS 2018

Živě

Kapitánem Kanady na hokejovém MS bude McDavid

30. dubna 2018 18:45 - Riga

Kapitánem kanadských hokejistů na mistrovství světa v Kodani a Herningu, které začne v pátek, bude hvězdný útočník Connor McDavid z Edmontonu. Jeho asistenty byli jmenováni forvardi Ryan O’Reilly z Buffala a Brayden Schenn z St. Louis. Kanadská asociace to oznámila v Rize den před úterní generálkou týmu proti Lotyšsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jednadvacetiletý McDavid v posledních dvou letech ovládl produktivitu NHL. V této sezóně si kapitán Edmontonu připsal 108 bodů za 41 branek a 67 asistencí z 82 zápasů. Art Ross Trophy získal McDavid i loni, kdy obdržel také Hart Tophy pro nejužitečnějšího hráče NHL a Ted Lindsay Award pro nejlepšího hokejistu podle Hráčské asociace NHLPA.

McDavid už startoval na světovém šampionátu v roce 2016 v Petrohradu a Moskvě, kde získal zlato. Na Světovém poháru ve stejném roce hrál za Výběr Severní Ameriky a tam byl také kapitánem týmu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..