Živě

Švédové mají už 11 posil z NHL včetně hvězdného mladíka. Finové naopak dostali ránu

18. dubna 2019 17:35 - Praha

Dvě výrazné posily získali pro květnový světový šampionát hokejisté Švédska. Výběr Tří korunek, který bude na Slovensku útočit na zlatý hattrick z MS, posílí dvacetiletý hvězdný útočník Vancouveru Elias Pettersson i jeho o třináct let starší klubový spoluhráč Loui Eriksson. Nepříjemnou zprávu naopak dostali Finové, kteří se budou muset obejít bez kapitána Floridy Aleksandra Barkova.

 

Profimedia.cz

Pettersson ve své premiérové sezoně v NHL zazářil 28 góly a 38 asistencemi, čímž ovládl kanadské bodování nováčků soutěže. Pětka draftu NHL roku 2017 tak naváže na svou loňskou účast na MS, kdy Švédové v Kodani obhájili titul z Kolína nad Rýnem. Eriksson zažije už šestý světový šampionát. V roce 2013 získal zlato, o rok později vybojoval stříbro na olympiádě v Soči.

Švédové aktuálně mají v kádru už jedenáct hráčů z NHL. Účast přislíbili i brankář Jacob Markström, obránci Oliver Ekman-Larsson, Erik Gustafsson, Adam Larsson, Robert Hägg a útočníci Marcus Krüger, Oskar Lindblom, Jesper Bratt a bratři Adrian a Mario Kempeovi.

V „bratislavské" základní skupině se tým Tre kronor postupně utká s Českou republikou, Itálií, Norskem, Rakouskem, Švýcarskem, Lotyšskem a Ruskem.

Špatnou novinu naopak dostali trenéři finského národního týmu. Čtyřiadvacetiletému útočníkovi Aleksandru Barkovovi, který byl s 96 body nejproduktivnějším hráčem Floridy, jeho klub neumožní startovat na šampionátu.

Naopak kapitán Floridy Aleksander Barkov si za Finsko na šampionátu na Slovensku nezahraje.

Joel Auerbach, ČTK/AP

„Po důkladném zvážení Florida zamítla pozvánku od Finského hokejového svazu pro Aleksandra Barkova, aby se zúčastnil světového šampionátu. Saša v této sezoně odehrál hodně minut a statečně snášel všechna zranění. Myslíme si, že by pro něj bylo nejvhodnější, kdyby se v létě hlavně doléčil," uvedl na oficiálních stránkách Floridy její generální manažer Dale Tallon.

Finsko, které je v „košické" základní skupině spolu s Kanadou, USA, Německem, Slovenskem, Dánskem, Francií a Velkou Británií, má zatím přislíbené tři posily ze zámoří. Jsou jimi brankář Kevin Lankinen z Rockfordu v AHL, obránce Chicaga Henri Jokiharju a útočník Floridy Juho Kammikko.

škv, Sport.cz

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..